Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Stargate Atlantis: Přesně v polovině

Jan Neuman

Jan Neuman

18. 6. 2010

Již jsme viděli nejrůznější úkazy, technologie a národy galaxie Pegasus: potomky lidí, obtížný hmyz i zlé Wraithy, pojďme se tedy podívat, co nám scénáristé připravili tentokrát.

Hlavní hrdinové. Zdroj: filfilms.cz

Potížisté

Tím, kdo dělá ve třetí sérii největší potíže, nejsou překvapivě Wraithové, i když i s nimi opět změříme své síly a Atlantis díky tomu přijde o svoji Antickou loď, ale největším výrobcem problémů ve třetí sérii jsou jednoznačně Replikátoři.

Dalším lehčím otravou je Michael, Wraith, který prošel léčbou doktora Becketta a znovu se vrátil, do své původní wraithské podoby. To mu ale vnuklo nápad začít experimentovat jak s lékem, tak s DNA vůbec a začíná si stavět svou armádu mutantů. Expedici se sice podaří jednu takovouto líheň odhalit a zničit, nicméně Michaelovy se podaří uprchnout a všichni tuší, že toto se může opakovat téměř kdekoli, což jen přidělá další vrásky na čele doktorky Weirové.

Michaelův mutant. Zdroj: stargate.mgm.com

Replikátoři, zase ti Replikátoři

Ne, opravdu jsem se nespletl a vy jste nezabrousili zpět do příběhů týmu SG-1. V galaxii Pegasus se opravdu také vyskytují Replikátoři, a dokonce mají svojí vlastní planetu. Nejsou to ovšem naši známí mechaničtí brouci a pavouci, nýbrž jejich lidské formy. Replikátoři totiž byli stvořeni Antiky, kterým měli pomoci ve válce proti Wraithům. Když však Antikové přišli na to, jak ničivou zbraň tím stvořili, pokusili se je vyhladit, což se jim očividně nepodařilo.

Expedice Atlantis, v domnění, že se jedná o Antiky, navštíví replikátory na jejich planetě, kde ale časem přichází na to, že se šeredně spletla. To, že si členové expedice spletli Replikátory s Antiky, není takovým překvapením, jak by se mohlo zdát.

Boje o Atlantis

S pravými Antiky, se expedice nakonec přece jen setká, přestože to není takové setkání, jak by si všichni představovali. Antikové jsou našim hrdinům nesmírně vděční, že jim pomohli a že se starali o Atlantis, avšak to je tak všechno a expedice musí Atlantis vyklidit a opustit. Což se nakonec ukáže jako obrovské štěstí, neboť právě v tuto chvíli si na Atlantis přicházejí vyřídit účty Replikátoři, kteří Atlantis napadnou. Jejich palebné síle a převaze nemůže Atlantis vzdorovat, a tak se město dostává pod nadvládu Replikátorů.

S tím se ale Weirové a spol. rozhodne něco udělat, a tak vymyslí plán, jak Atlantis opět získat. nutno říci, že se jim to i přes nepříznivé vyhlídky podaří a Atlantis se znovu vrací do rukou Pozemšťanů. Naneštěstí, tímto aktem si Atlantis udělala velkého nepřítele, který přesně ví, kde se město nachází a má prostředky k tomu, aby ho získalo znovu, nebo jej úplně zničilo.

Ronon při osvobozování Atlantis. Zdroj: stargate.mgm.com

Expedice se tedy vrací na Atlantis, avšak obává se návratu Replikátorů. Když zjišťují, že Replikátoři staví mnoho vesmírných lodí, rozhodnou se jednat a provedou preventivní útok, který sice lodě zničí, nicméně Replikátoři svým odvetným protiúderem překvapí naprosto všechny. Atlantis se ubrání jen horko těžko a musí opustit planetu. Město je těžce poškozeno, pluje v neznámé části vesmíru a ztrácí energii i vzduch. Takže se těšte na sérii čtvrtou, kde se dozvíte, jak to všechno dopadlo.

Obsazení

A jaké změny se udály na hereckých postech? Dozvěděli jsme se něco nového o Rononovi – tomu se totiž povede zjistit, kdo vedl útok na Satedu, Rononovu rodnou planetu. Staré historii přijde na kloub když ho znovu zajmou Wraithové , a dokonce tím, který zničil jeho domov. S pomocí jeho přátel se mu nakonec povede se pomstít.

Doktorka Weirová si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je přijít do styku s Replikátory, kteří jí nakazí nanity, (stavební jednotky každého replikátora), doktorka Weirová se poté ocitá v komatu a prožívá velmi živé a nepříjemné halucinace. Naštěstí se podaří nanity vypnout a z nepříjemného zážitku se stává jen nepříjemná vzpomínka.

Ronon v souboji s Wraithem. Zdroj: stargate.mgm.com

Roztomile úsměvné je sledovat rozvíjející se soukromý život doktora McKaye, kvůli tomu, že je nesmírně stydlivý a nejistý, budete se situacím tohoto ražení smát.

Střídání v poločase

Každopádně největší a patrně nejsmutnější změnu hereckého obsazení zapříčiní smrt doktora Becketta. Na jeho místo přichází doktorka Kellerová (Jewel Staite), velice nadaná mladá lékařka, která je ze začátku nervózní a nejistá, nemá důvěru ve své schopnosti, ale časem začne získávat zkušenosti i sebedůvěru.

Starý známý

Ale abychom nekončili něčím smutným, potěším příznivce Richarda Deana Andersona, který se na Atlantis objeví v epizodě The Return I. a II. (Návrat I. a II.) a bude přesně takový, jak si ho pamatujete z působení v SG-1.

Replikátor: „Co jste dělali v zaplavené části města?“
Generál O’Neill: „Šli jsme si zaplavat. Myslím.“
Replikátor: „Co máte v plánu?“
Generál O’Neill: „No, víte, já jsem plánoval jít do důchodu, ale lidé to příliš přeceňují.“

Jak jistě vidíte, třetí sezóna seriálu Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida) je plná zajímavých situací a zvratů, které si určitě zaslouží vaši pozornost. Takže vzhůru do víru dění, neboť jsme přesně v polovině.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stargate Atlantis: Přesně v polovině