Menu
TOPZINE.cz
Sport

Staňte se golfovým trenérem. V Bratislavě vzniklo Golfové akademické centrum

Martin Slabý

Martin Slabý

12. 4. 2011

Mít golf jako studijní program bylo doposud možné pouze za hranicemi bývalého Československa. To se však nyní změnilo. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu na bratislavské Univerzitě Komenského vzniklo Golfové akademické centrum, kde je možné právě trenérství golfu studovat.

Golfové akademické centrum

V Bratislavě otevřeli Golfové akademické centrum Zdroj: Univerzita Komenského v Bratislavě

Golfové akademické centrum (GAC), které bylo otevřeno koncem března za přítomnosti mimo jiné i manželky slovenského prezidenta Silvie Gašparovičové, poskytne profesionální podmínky nejen pro výuku v rámci povinně volitelného předmětu, ale právě i samostatného studijního programu Trenérství.

„V průběhu jednoho roku byly vybudované tři golfové simulátory, na kterých je možné trénovat odpaly do dálky a hru na přibližně třiceti golfových areálech na světě,“ uvedl proděkan FTVŠ Anton Lednický.

Kromě toho v GAC najdete i šest stanovišť na odpaly, šatnu a sociální zařízení. Golfové akademické centrum už od 1. dubna letošního roku slouží k výuce golfu jako povinně volitelného předmětu.

„Centrum poskytne prostor i v rámci Trenérské akademie při školení trenérů a instruktorů golfu 1. až 3. kvalifikačního stupně a Učitelské akademii v rámci dalšího vzdělávání učitelů tělesné výchovy a sportu. Bude samozřejmě přístupné i široké veřejnosti,“ dodává děkan FTVŠ Miroslav Holienka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Staňte se golfovým trenérem. V Bratislavě vzniklo Golfové akademické centrum