×
TOPZINE.cz

Staň se návrhářskou hvězdou letošního léta: Ušij šaty s vůní ovoce!

Zdroj: pořadatel soutěže

Úžasnou výzvu pro mladé talentované návrháře – studenty oděvních a uměleckých středních, vyšších odborných a vysokých škol v České a Slovenské republice – přináší společnost Hamé.

hsf4

Úkol samotný je výzvou pro každého kreativního mladého umělce. Stačí navrhnout model, který by třeba už svým tvarem, barvou nebo příchutí připomínal právě ovoce. Ve hře je invence, fantazie a představivost. Model samotný totiž může přímo sladké a voňavé plody obsahovat.

Stačí zavřít oči a nechat se inspirovat například kulatými, hebkými broskvemi, sladkou chutí a červení jahod či měkkých malin nebo vsadit na osvěžující kyselost žlutavých a zelených citrusů. A snaha a nápad se určitě vyplatí.

Hodnotit fantaskní díla budou profesionálové z oboru designu a umění: doc. Liběna Rochová, vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze; ak. mal. Eliška Nová, vedoucí Oděvního a textilního designu na Katedře užitého umění Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem; doc. ak. mal. Helena Krbcová, Design oděvu a obuvi na Ústavu umění a designu Západočeské univerzity v Plzni nebo Mgr. art. Zuzana Šidlíková, PhD., z Katedry textilní tvorby Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Garantem celého projektu je Mgr. art. Zuzana Veselá z Katedry designu na Fakultě textilní Technické univerzity v Liberci.

Vyzvěte svou fantazii, stále máte možnost přihlásit se do soutěže! Uzávěrka je 14. srpna 2013! Hledejte podrobné informace na www.sladkanerest.cz.

Nejlepších deset porotou vybraných modelů bude soutěžit na slavnostním galavečeru Hamé Sweet  Fashion Show 4. října 2013 ve stylových prostorách národní kulturní památky Ekotechnického muzea (Stará čistírna) v Praze.

Není nad čím váhat, ve hře je totiž hodně. Kromě pocitu autorské hrdosti – ve chvíli, kdy právě ten váš model bude středem veškeré pozornosti a obdivu, a v ohromující hře světel bude plout prostorem díky krásným modelům a modelkám, mezi nimiž nebudou chybět ani finalistky soutěže Miss Academia – můžete i hodně získat. Na vítěze totiž čeká 50 tisíc korun. Druhý v pořadí si odnese 25 tisíc a třetí 10 tisíc korun českých. Krásný základ a inspirace pro vaši další práci v oboru módního návrhářství nebo třeba krásná dovolená – to vše díky vašemu ovocnému příběhu šitému přímo na tělo.

hsf10

Zavřete oči a začněte snít svůj sladký ovocný sen. Přihlaste své nápady do 14. srpna na www.sladkanerest.cz. Bude to zážitek.

Mediálními partnery akce jsou:

Internetový magazín TOPZINE.cz

Rádio Frekvence 1

Časopis Burda Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..