Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Stan Sakai v Praze

Jan Nohovec

Jan Nohovec

21. 8. 2009

stan-sakai-usagi-yomibo-kruhyKdo jste byl na Festivalu fantazie v Chotěboři nebo průběžně čtete stránky nakladatelství Crew, asi víte, že jeho vedení bylo  na letošním Comic Conu v americkém San Diegu. A důsledky toho, že tam Jiří Pavlovský nelenil, se pomalu ukazují. Do Prahy přijíždí autor oblíbeného králičího samuraje Usagi Yojimba.

„Na pozvání komiksového vydavatelství CREW zavítá do Prahy legendární Stan Sakai, tvůrce jednoho z nejúspěšnějších autorských komiksů – Usagi Yojimbo. Příběhy samurajského králíka jsou hitem i u nás. Momentálně se dokončuje jedenáctá kniha (které by se měla stihnout do Sakaiova příjezdu) a předchozí díly se mezitím stále dotiskují,“ říká Jiří Pavlovský.

Usagi Yojimbo je Sakaiovým stěžejním dílem, které si zasloužilo své čtenáře hlavně díky mísení historických reálií s hororovými historkami a variacemi na slavné japonské filmy. Autor se tu projevuje jako výborný vypravěč a kreslíř, vytváří fascinující a sugestivní příběhy, které dokážou napnout i dojmout.

„Akce se bude konat 10. září v kině Světozor (pár metrů od Václavského náměstí – to najde i nepražák) od čtyř do šesti hodin… s tím, že k akci by měly být přibaleny i stánky se Sakaiovými komiksy v češtině a polštině, plus nějaké figurky a jiné vymoženosti. Pokud to půjde, tak bychom pak akci přesunuli ještě na chvíli do Krakatitu, ale tam záleží na Stanu Sakiovi, jak bude po letu z Ameriky unavený,“ tvrdí Pavlovský.

Autogramiáda, spojená pravděpodobně i s besedou, nazvaná Crwecon Speciál: Stan Sakai bude stejně jako všechny akce nakladatelství Crew zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stan Sakai v Praze