×
TOPZINE.cz

Srovnávací zkoušky pro páťáky a deváťáky vypuknou na konci listopadu

FOTO: StudentZe školního roku jsme sice ukrojili zatím jen dva měsíce, čím dál hlasitěji se však opět hlásí přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia ve formě srovnávacích zkoušek SCIO. Podzimní termín je 27. listopadu. Pokud se jich chcete zúčastnit, musíte se přihlásit nejpozději do neděle 14. listopadu.

Ilustrační foto, FOTO: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Podzimní srovnávací zkoušky poskytnou žákům, rodičům i učitelům první srovnání v rámci vrstevníků z celé republiky a také trénink na ostré přijímačky, které žáky čekají na jaře. Testy jsou připraveny jak pro devátou, tak pátou třídu, která je odrazovým můstkem na osmiletá gymnázia. Nejedná se tedy o formu přijímacích zkoušek tak, jak je tomu u maturantů a přijetí na vysoké školy.

Podzimní srovnávací zkoušky: 27. listopadu 2010, pro 5. a 9. třídu

Zimní srovnávací zkoušky: 22. ledna 2011, pro 5., 7. a 9. třídu

Jarní srovnávací zkoušky: 26. března 2011, pro 5. a 9. třídu

Srovnávací zkoušky si nechávají od Scia zajišťovat stovky škol. Program běží už dvanáct let a každoročně se ho zúčastní okolo šesti tisíc dětí. Kompletní sadu přijímacích zkoušek, kterou tvoří test z českého jazyka, matematiky a obecných přijímacích předpokladů, si mohou žáci základních škol vyzkoušet ve dvanácti městech. Je to Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha, Teplice a Zlín.

Pokud se k podzimnímu termínu přihlásíte, můžete soutěžit o on-line Scio testy.

Uzávěrka přihlášek k prvnímu termínu je 14. listopadu. Přihlásit se můžete zde. Zaplatíte za ně 698 korun.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..