Menu
TOPZINE.cz
Krása

Správná péče o nohy: Tipy pro hladká chodidla

Naše nohy si zaslouží pravidelnou údržbu. Celý život nás nosí, často trpí v úzkých botách či neprodyšných ponožkách a přitom bývají neprávem odsouvané na druhou kolej. Dopřejte svým nohám péči, kterou si skutečně zaslouží, a radujte se z krásných a jemných chodidel.

Proč věnovat nohám dostatečnou péči?

Zanedbané nohy se vám odvděčí nejen nepěkným vzhledem, ale také bolavou chůzí. Kromě ztvrdlé a zrohovatělé kůže můžete trpět také na mozoly, které o sobě dávají vědět při každém kroku. Výjimkou nejsou ani zdeformované klouby, křečové žíly a mykózy. Pokud si navyknete na pravidelnou péči, vaše nohy budou na první pohled krásné a navíc zdravé.

7 kroků pro hladké a zdravé nohy

1. Relaxační koupel

Základem péče o nohy je uvolňující koupel. Naplňte lavor teplou vodou a rozmíchejte v ní sůl, pěnu nebo olej. Už za pouhých pár minut kůže na nohou změkne a bude se vám s ní mnohem lépe pracovat. Po koupeli se navíc budete cítit lehce. Zmizí pocit těžkých a unavených nohou, který vás může trápit po náročném pracovním dni.

2. Peeling

Jakmile je kůže dostatečně změklá, vmasírujte do vlhkých chodidel jemný peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk. Záleží na vás, zda sáhnete po peelingu na bázi soli, cukru nebo zrníček z ovocných pecek. Nakonec nohy důkladně opláchněte čistou vodou a pořádně osušte ručníkem.

3. Pemza

K základnímu broušení zrohovatělé kůže je ideální pemza na nohy. Ošetřete s ní především kůži na patách, ploskách nohou a polštářcích prstů. Obrovskou výhodou pemzy je její široké využití. Můžete s ní totiž obrousit i pokožku na loktech a dalších částech těla s výskytem drsné pokožky.

4. Elektrický pilník na paty

Trápíte se kvůli zatvrdlé kůži, se kterou si neporadí klasická pemza? Vyzkoušejte elektrický pilník na paty. Odstraní zrohovatělou kůži jednoduše, precizně a zároveň velmi šetrně. Pilník stačí zapnout a jemně s ním přejíždět po celé ploše chodidel. Ušetříte si spoustu práce s manuálním broušením a během chvíle se budete cítit jako znovuzrození.

5. Kleštičky a pilník

Nehty na nohou zkraťte kleštičkami a zapilujte do rovna. Pokud nemáte s kleštičkami žádné zkušenosti, buďte opatrní a se zkracováním nehtů nespěchejte. V každém případě se vyvarujte zastřihování do kulata jako u nehtů na rukou, mohly by vám začít bolestivě zarůstat.

6. Krém

Jakmile máte celé nohy suché a nehty zkrácené, ošetřete chodidla speciálním krémem na nohy, který pokožku příjemně zvláční. Při zapracovávání krému nohy jemně masírujte a užívejte si pocit, který po pečující proceduře jistě máte. V případě, že trpíte na velmi suchou kůži, mažte nohy pečujícím krémem každý den, zejména pak před spaním.

7. Dezinfekce

Už jste se v minulosti setkali s plísňovým onemocněním kůže? Jelikož se mykózy rády vrací, je třeba proti nim bojovat i preventivně. Nohy ošetřujte dezinfekčním sprejem, který můžete nastříkat jak na chodidla, tak i do bot před jejich nazutím.

Přejeme vám mnoho radosti ze zdravých a hladkých chodidel!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Správná péče o nohy: Tipy pro hladká chodidla