Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Společný orgasmus není mýtus. Sex koučka radí, jak ho dosáhnout

Redakce

Redakce

26. 6. 2012

Považujete společné vyvrcholení za nejlepší ukončení milostného aktu, ale ne a ne se podařit? Zeptali jsme se na radu přímo sex koučky a přinášíme vám žhavé tipy a triky, jak společný orgasmus vrátit do vašich ložnic.

Zdroj: sxc.hu

Je možné přesně definovat společný orgasmus?

Společný orgasmus definuji  tak, že oba partneři zacházejí se svým vzrušením vědomě a natolik dokáží komunikovat při sexu a sladit fáze vzrušení, že se jim podaří vstoupit do orgasmu v jeden okamžik.

Myslím, že většina lidí považuje společný orgasmus za moment, kdy má muž i žena společně orgasmus při souloži. Takovýto prožitek je samozřejmě možný a mnoho z nás ho v životě zažilo. Z hlediska toho, jaký je přirozený způsob vzrušování pro ženy a ženské tělo, není ale pohlavní styk tou nejlepší cestou, jak dojít k orgasmu ženy.

Jak společného orgasmu dosáhnout?

V krátkodobém vztahu či vztahu trvajícím několik měsíců se mohou oba partneři velikou mírou spoléhat na biochemii a vzájemnou sexuální přitažlivost. Tyto okolnosti ale nejsou něčím, co v dlouhodobém vztahu přetrvává, a tak se partneři musí učit novým dovednostem, jak zacházet se svým vzrušením a jak ho sdílet s partnerem či partnerkou.

Ideální cestou vzájemného poznávání je dívat se na masturbaci partnera či partnerky a poté zapojit společnou masturbaci do vzájemného sexuálního života.

Obecně jsou vědomé způsoby zacházení se sexuální energií mnohem účinnější než pasivní očekávání, zda se to ještě někdy vrátí, nebo obviňování partnera z toho, že mě nedokáže dostatečně vzrušit. Jediné, co pomáhá, je vzít zodpovědnost za sexuální štěstí do svých vlastních rukou a pracovat ve vztahu s vlastním studem, který je hlavní příčinou zábran a předsudků.

Zdroj: sxc.hu

Existují i nějaké speciální praktiky či polohy, díky kterým je společný orgasmus zaručen?

Pro muže existuje poloh pro orgasmus mnoho. Pro ženu bude zřejmě záležet na mnoha faktorech, jako je třeba možnost stimulace vlastního klitorisu, emoční blízkost, kterou může díky některým pozicím prožívat, možnost vidět partnera nebo ho naopak třeba více cítit (např. cítit jeho váhu na svém těle, cítit mírnou dominanci atd.). Navíc, každý člověk má úplně odlišný vzorec na prožívání vzrušení, a proto bude existovat mnoho různých odpovědí a každá bude zřejmě správná pro daný pár.

Myslím, že nejen pro ženy, ale i pro muže je daleko důležitější než poloha to, v jakém celkovém emočním a psychickém rozpoložení se potkávají při sexu a jak moc jsou ochotní sdílet skutečnou intimitu při vzrušení.

Máte hodně klientů, kteří se na vás obrací s problémy týkajícími se společného orgasmu?

Spíše za mnou chodí klienti s otázkami, týkajícími se toho, zda prožívají sex normálně. Mnoho mých klientů potom na našich otevřených kurzech zjistí, že mýtus společného orgasmu ve smyslu „mělo by to samo přijít přirozeně“ je skutečně mýtus, díky kterému ve vztahu vytvářejí nerealistická očekávání a tím se navzájem s partnery zbytečně stresují.

Ženy, které přicházejí s tím, že nezažily či málokdy prožívají orgasmus při pohlavním styku, většinou uklidní fakt, že podle výzkumů takřka 84 % žen se při souloži nevzruší natolik, aby dosáhlo orgasmu.

Pro muže je zase klíčovým sdělením, že ženy ne vždy touží po orgasmu a že je pro ně důležitější oblast dalších mnohem zajímavějších pocitů něhy, toužení, splynutí, vzrušení a naplnění, které zažívají v kontaktu s partnerem.

Mgr. Julie Gaia Poupětová
První profesionální Sex kouč v ČR
Lektorka sexuálního rozvoje
Autorka úspěšných seminářů a praktických workshopů pro ženy, muže a páry
(Umění potěšit muže, Orgasmická žena, Jak rozeznít ženu)

Co brání dosažení společného orgasmu?

V první řadě je to stud, který blokuje možnosti rozvoje lidí ve vzájemném vztahu. Když se partneři odváží prolomit stud na mnoha rovinách, krůček po krůčku zjišťují, jak vlastně jejich vzrušení funguje a jak se mohou vzájemně vědomě do tohoto stavu dostat a užívat si ho spolu.

Z mého pohledu tedy společnému orgasmu nejvíce brání to, že se jako lidé stydíme přijmout rozdíly mezi rozmnožováním a vzrušováním, že odsuzujeme možnosti vzdělávání se v sexualitě a že odmítáme porozumět rozdílům mezi přirozenou mužskou a ženskou sexualitou. Za tím vším stojí právě stud, který nám nedovoluje přijmout sebe samotné takové, jakými opravdu jsme.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Společný orgasmus není mýtus. Sex koučka radí, jak ho dosáhnout