×
TOPZINE.cz

Spojení Miramax, Quentin Tarantino a Walt Disney je už minulostí

Když něco vlastníte 17 let, je těžké se toho vzdát. A ani pro zábavní společnost The Walt Disney nebylo snadné prodat své filmové studio Miramax Films, které odkoupila společnost Filmyard Holding.

Quentin Tarantino
Quentin Tarantino Zdroj: archiv

Filmové studio bylo založeno v roce 1979, díky bratrům Harveyovi a Bobovi Weinsteinovým, kteří ho pojmenovali podle jejich rodičů Miriam a Maxovi. V roce 1993 ho prodali americké společnosti The Walt Disney Company, která se ho nyní vzdala za 660 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 12,5 miliardy Kč.

Oba bratři se ale svého filmového studia nikdy úplně tak nevzdali. Od roku 1993 zůstali v Miramaxu i nadále jako manažeři a nyní, když se studio opět prodávalo, uvažovali o odkoupení zpět. Mohli by tak pokračovat ve svém snu, že jejich studio bude distribuovat pouze nezávislé filmy, které jsou odmítány velkými studii.

Pulp Fiction, Zdroj: thestylenotebook.com

Mnoho filmových děl ale vzniklo právě ve studiu Miramax, například Zamilovaný Shakespear (1998), Deník Bridget Jonesové (2000), Chicago (2002), Tahle země není pro starý (2007) a film Pulp Fiction, díky kterému Quentin Tarantino vyhrál v roce 1994 Oscara za nejlepší původní scénář. Quentina Tarantina a Miramax nespojuje pouze film Pulp Fiction, je to například i Kill Bill, a to jak první, tak i druhý díl.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..