Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Spodní body nebo košilka? Zahřeje oboje!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 11. 2021

„Vezmi si tu košilku!“ nutily nás babičky a pak nám ji zastrkaly do kalhot. A co teprve, když to ani nebyla něžná holčičí košilka ale klučičí nátělník. Zaděláno na trauma. Tenhle podzim je však nejvyšší čas zapomenout na trápení z mateřské a základní školy a dát spodním košilkám nebo body znovu šanci. Slibujeme, že to teplíčko za to bude stát. Už víte, čemu dáte přednost?

Jakmile se o slovo přihlásí studená rána, nebo dokonce přízemní mrazíky, přestává běžné oblečení stačit a řada žen se cestou do práce klepe zimou. Jasně, vezmou si tlustý svetr, aby jim bylo tepleji. Jenže to nestačí. Studený vzduch zaleze i pod svetr a nepříjemně chladí v oblasti ledvin. Ženy mají bohužel podbřišek na chlad velmi citlivý, protože tam jsou uloženy důležité reprodukční orgány.

Proč nosit spodní vrstvu oblečení?

Dnes už víme, že to s námi babičky myslely dobře a v duchu se jim omlouváme. Spodní košilka nebo body chrání před chladem, takže:

  • Snižují pravděpodobnost prochladnutí, které zmenší celkovou obranyschopnost organismu a vede k nachlazení nebo zánětu močových cest a ledvin.
  • Chrání záda před “ofouknutím”, které často končí jejich bolestivou blokací.
  • Celkově zvyšují pocit tepla. Přestože se jedná o pouhou jednu vrstvu navíc, pocitové pohodlí se dramaticky zvýší. Pokud přidáváte svetry i šály a pořád se klepete zimou, rozhodně zkuste přidat košilku.

Výhody košilek a body

Kromě toho, že zahřeje a chrání záda, může košilka nebo body poskytnout další užitečné služby.

  • Existují košilky a body se všitou podprsenkou, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou.
  • Pokud podprsenku vůbec nenosíte, pomůže vám košilka schovat bradavky.
  • Naopak pokud podprsenku nosíte a chcete mít jistotu, že nevykoukne zpod halenky, kdyby se vám náhodou rozevřel knoflíček, košilka ji spolehlivě zakryje.
  • Když si na sebe berete prosvítající blůzu nebo šaty, košilka vám pomůže zakrýt případné nedokonalosti těla, které nechcete ukazovat jako jizvy, strie, mateřská znamínka, akné nebo vyrážku.
  • Existují i speciální varianty jako kojící, stahovací, tvarující.

Tyto výhody mají košilka a body společné. Čemu dáte přednost se logicky odvíjí od toho, jestli chcete mít zakrytý i rozkrok.

Kdy si vybrat body

Body má jednoznačnou výhodu v tom, že se nevyhrne. Stejně tak se ani nezkrabatí a neudělá pod přiléhavou sukní nebo kalhotami varhánky. Takže třeba pod šaty do divadla, na ples nebo na pracovní schůzku značka ideál.

Na druhou stranu u body musíte trefit velikost, která vám bude sedět přes prsa, zadek, v pase i na délku. Takže pokud nemáte přesně konfekční velikost (a že ji má málokdo), můžete být složitější najít padnoucí kousek. Navíc body z umělých materiálů by stejně jako spodní kalhotky mohlo zvyšovat riziko gynekologických zánětů, protože nebude dostatečně prodyšné. Ostatně gynekologové doporučují na běžné denní nošení bavlněné kalhotky a na noc nejlépe žádné. Další nevýhodou je nutnost rozepínání před použitím WC, což třeba v malých temných kabinkách může dost obtěžovat.

Kdy si vybrat košilku

Jestliže máte před sebou dlouhý a hektický den, pravděpodobně bude košilka praktičtější. Ujistěte se však, že je dostatečně dlouhá, aby se vám během dne nevyhrnula. Ideální je, ji dobře zastrčit do punčocháčů. Punčocháče si pak můžete vytáhnout klidně až k bradě, protože je zakryjete halenkou nebo šaty. Tak získáte hned dvě vrstvy v inkriminované oblasti podbřišku navíc, takže vám bude krásně teplo, nic vás nebude tlačit a nikdo nic nepozná.

Jako ideální řešení se nabízí mít ve svém šatníku k dispozici jak košilku, tak body a vybrat si vždy podle konkrétní příležitosti a dalšího oblečení.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Spodní body nebo košilka? Zahřeje oboje!