Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Spisovatel Viewegh je v nemocnici. Praskla mu aorta

Redakce

Redakce

10. 12. 2012

Spisovatel Michal Viewegh byl v sobotu večer převezen do nemocnice. Podle dostupných informací mu jemně praskla aorta. Lékaři Viewegha okamžitě operovali a nyní je jeho stav stabilizovaný.

Foto: Spisovatel Michal Viewegh

Michal Viewegh je nyní ve stabilizovaném stavu., Zdroj: viewegh.cz

Operace trvala zhruba čtyři hodiny, spisovatel musel být uveden do umělého spánku.

Viewegha odvezla sanitka v sobotu večer s podezřením na infarkt. V pražském IKEMU poté lékaři zjistili, že se jedná o prasklou aortu. Kdyby bylo poškození srdečnice větší, spisovatel by zřejmě nepřežil.

Čtěte také: Nová audiokniha Michala Viewegha vás zaručeně pobaví

Michal Viewegh (1962) se narodil v Praze do rodiny inženýra chemie a právničky. Po maturitě pokračoval ve studiu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ze školy záhy odešel a začal se živit jako noční hlídač v podniku Chemapol Praha. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, konkrétně češtinu a pedagogiku. Působil jako redaktor v nakladatelství Český spisovatel a od roku 1995 se stal spisovatelem z povolání.

Je autorem knih Báječná léta pod psa (1992), Výchova dívek v Čechách (1994), Účastníci zájezdu (1996), Román pro ženy (2001), Případ nevěrné Kláry (2003), Román pro muže (2008) a nově Mafie v Praze (2011) a Mráz přichází z Hradu (2012).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spisovatel Viewegh je v nemocnici. Praskla mu aorta