Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Spermobanka podváděla s popisem dárců. Falšovala sperma lidí s duševní poruchou

ČTK

ČTK

18. 4. 2016

Problém má spermobanka v americkém státě Georgia, která pod číselným kódem 9623 nabízela sperma dárce, jehož charakteristika působila ideálním dojmem: pohledný, bez zdravotních problémů, IQ Alberta Eisteina a vysokoškolský diplom z neurologie. Vybralo si ho 26 párů z USA, Kanady a Británie, jimž se narodilo celkem 36 dětí.

vyzkum-mikroskop-bakterie-viry

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Pak ale bublina praskla – kvůli administrativní chybě se rodiny dozvěděly skutečnou totožnost dárce; 39letý Chris Aggeles má několik záznamů v trestním rejstříku a soudní dokumenty naznačují i psychickou chorobu, napsal list The Times.

Pokud Aggeles právě neseděl ve vězení za novou loupež, pracoval sporadicky v restauraci připravující steaky, anebo v pizzerii.

Spermobanka se nyní může připravit na sérii žalob; první z nich už podala matka šestiletého syna z kanadského Ontaria. Viní spermobanku, že chybně uvedla charakteristiku, zdravotní stav i kvality dárce. Nejvíc ji vyděsila skutečnost, že podle soudních dokumentů je „biologický otec jejího dítěte schizofrenik, což je genetické a dědičné“, uvádí žena v žalobě, kterou podala v USA i v Kanadě.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Spermobanka podváděla s popisem dárců. Falšovala sperma lidí s duševní poruchou