Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Šperky na ples, které z vás vykouzlí královnu večera

Redakce

Redakce

14. 2. 2011

FOTO: PrstenyNastala plesová sezóna a my opět řešíme otázku – jaké šaty si obléci a které doplňky budou ty nejvhodnější?  Nedílnou součástí a to nejen plesových oděvů jsou šperky – náramky, náhrdelníky, náušnice, prstýnky, řetízky, spony do vlasů. Pokud si nevíte rady, čtěte dál.

FOTO: Šperky mix

Oslňte i krásou šperků, Zdroj: Chopard (náhrdelník, náramek), Tiffany & Co. (náušnice, prsten)

Každá z nás minimálně jednou v životě řešila plesové šaty a další maličkosti, kterými se snažíme vylepšit svůj vzhled. Přejeme si vypadat co nejlépe, ukázat se svému okolí, zviditelnit se a být tím nejpřitažlivějším objektem na plese. Chceme vypadat vkusně, ale ne nudně. Chceme být elegantní a zároveň vyzývavé. Šperky nám k takovému vzhledu  jednoduše pomůžou. Jak na to?

Plesy patří mezi slavnostnější příležitosti a proto můžeme sáhnout po lesklejších, objemnějších špercích. Vždy ale volíme šperky ve stylu a barvě svého oděvu. Snažíme se podtrhnout svou osobnost a doladit svůj vzhled k dokonalosti.

FOTO: šperky - mix

Barevně sladěné, Zdroj: Swarovski (1,2), Tiffany & Co. (3,4)

Obecná pravidla, která fungují

Pokud jsou naše šaty pestrobarevné a spíše honosnější, volíme šperky méně okázalé a raději jednobarevné. Barevnost volíme tak, aby šperky ladily k některému z odstínů na šatech.

Pokud máme jednobarevné šaty, můžeme si vybírat mezi výstřednějšími doplňky, volíme větší a barevnější kontrast mezi šaty a šperky.

FOTO: Brože

Jednoduché šaty podtrhne brož, Zdroj: Swarovski

Další pravidlo říká, že méně je někdy více. Nesnažme se vše zbytečně překombinovávat. Pokud je náhrdelník objemnější, tak vybereme decentní náušnice, náramky nebo prstýnky.

Svou roli hraje u šperků samozřejmě také materiál. Dávat dohromady například stříbro se zlatem není nejlepší volba. Spoustu materiálů a kovů lze samozřejmě kombinovat, ale pokud si nejsme jistí, držme se raději jednoho. Výsledek vás mile překvapí.

FOTO: Náušnice

Náušnice, Zdroj: Swarovski

Také muži mají své šperky, které rádi nosí. Mají na výběr z mnoha druhů hodinek, často sáhnou také po náramku nebo řetízku. Návrat mezi oblíbené doplňky slaví designové manžetové knoflíčky a spony do kravat, které vkusně doplňují oblek svého nositele.

FOTO: Pánské šperky

Pro váš doprovod, Zdroj: Swarovski

Šperky již tisíce let zdobí lidské tělo, dodávají mu krásu, sílu, energii, důstojnost a říkají o svém nositeli, jaké je jeho sebevědomí a styl. Nenoste šperky jen tak bez ladu a skladu pověšené na svém těle, ale zkuste u každého kousku najít jeho pravou podstatu, smysl a poddat se tomu. Ukažte světu, co se vám líbí a které věci máte rádi. Okolí to ocení a vy se budete cítit dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šperky na ples, které z vás vykouzlí královnu večera