Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Šperky do divadla nemusí být usedlé. Podívejte se, jak a co vybrat

Redakce

Redakce

10. 3. 2011

FOTO: Šperky Adély KodoňovéŠperky nosíme při různých příležitostech. Bereme si je na rozličné kulturní akce, na ples, na rande, na výstavu, do divadla nebo prostě jen tak. Jak ale rozlišit, které šperky se hodí na kterou akci? Dnes vám přinášíme stručný návod, jaké šperky zvolit do divadla.

FOTO: Šperky Adély Kodoňové

Netradiční šperky z kolekce Adély Kodoňové, Zdroj: archiv Adély Kodoňové, Foto: Bob Vejnar

Dnešní doba přináší vlnu módních trendů ve všem, co se týká oblečení a doplňků, mezi kterými mají šperky své místo. Historie šperků spadá do daleké minulosti a lidé současnosti v ní hledají novou inspiraci pro design, barevnost nebo použité materiály. Inspirujme se také a rozjasněme šperky náš vzhled.

Jednoduché rady

Šperky volíme podle oblečení, ve kterém do divadla jdeme. Je důležité, aby k sobě oblečení a vybrané doplňky ladily. Pokud jsme střízlivější ve volbě šatů, můžeme si dovolit výstřednější a zdobnější šperky. Zářivé perly, třpytivé náramky, prsteny, náušnice, spony do vlasů. Z vybraných doplňků zvolíme jeden, který bude dominantní, zatímco ostatní šperky budou dolaďovat a vyvažovat náš celkový vzhled.

FOTO: Šperky Adély Kodoňové

Kovová nádhera, Zdroj: archiv Adély Kodoňové, Foto: Cameron Smith

Opačně to funguje podobně. Pokud si vezmeme zdobné a výrazné šaty, volíme šperky drobnější, méně barevné. Zbytečně přehnaná kombinace různých stylů působí předimenzovaně a nevzhledně. Proto se raději držte pravidla – méně je více.

Jak rozjasnit šatník?

Šperky, jejich barva, lesk, zajímavý design umí skvěle oživit šatník. Pokud se například nechceme zbavit starších kusů oblečení, protože je rády nosíme a cítíme se v něm pohodlně, máme s doplňky jedinečnou šanci, jak takové oblečení rozzářit a dodat vzhledu šmrnc.

FOTO: Šperky Adély Kodoňové

Šperky Adély Kodoňové, Zdroj: archiv Adély Kodoňové, Foto: Adéla Kodoňová

FOTO: Šperky Adély Kodoňové

Náhrdelníky Adély Kodoňové, Zdroj: archiv Adély Kodoňové, Foto: Adéla Kodoňová

Využijte této příležitosti. Noste šperky, nebojte se barev. Vyrazte do divadla s plnou parádou. Samy uvidíte, jaké zázraky s vámi doplňky udělají. Zvýrazníte tak svou osobnost, budete si více věřit a tím dáte svému okolí vědět, že jste tady, že máte rády život a chcete se bavit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šperky do divadla nemusí být usedlé. Podívejte se, jak a co vybrat