×
TOPZINE.cz

Speciál pro začínající malíře startuje na Topzine.cz

Rádi byste pronikli do tajů malby, ale nejste si úplně jistí, kde správně začít? Nebo se štětcem už kamarádíte, ale chtěli byste tomu přátelství dodat nový rozměr? Velký seriál pro začínající malíře vám poradí, co a jak.

FOTO: Štětce
Nechte se pohltit světem umění!                                              Zdroj: sxc.hu

Již od pravěku lidé používali malbu jako nástroj vyjádření sebe sama. Nástroj expresivní, vzrušující a velmi působivý. I kresba je prostředkem k zobrazení našeho pohledu na svět, ale žádná tužka toho neřekne tolik, jako štětec v zajetí barvy. Dnes už bez pravidel a konvencí. Pryč jsou doby kdy, umělcovu ruku vedl diktát doby. Šerosvit, temnosvit, odhalený, zahalený, dnes už žádná pravidla neplatí. Můžete tvořit a experimentovat, jak se vám zlíbí. Je však vhodné alespoň lehce tušit, co k tomu bude potřeba.

FOTO: Tempera
V zajetí barev

V jednotlivých dílech tohoto seriálu se dozvíte o různých malířských technikách, a materiálech. O tom, jak je používat, kde je sehnat a také co na to řekne vaše peněženka. Od něžného akvarelu, přes akrylovou jistotu všech jistot, až po metodu nejhonosnější – olej.

Dozvíte se, který štětec bude ten nejvhodnější, a na kterém podkladu mu půjde práce nejlépe od štětin. Kdy je lepší zajít do specializovaného obchodu, a kdy si vystačíte sami. Jen těžko se dá někomu diktovat, aby vzal štětec do správné ruky, táhl s ním zprava do leva a zpět a vytvořil tak mistrovský portrét. Stačí vědět, jak začít. Pak už je malba především o vlastním prožitku, o radosti z barev, o chuti zkoušet nové věci. Tu chuť můžete dostat kdykoli. Třeba teď.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..