Menu
TOPZINE.cz
Sport

South Bohemia Regent Cup ovládly Střešovice

Redakce

Redakce

19. 7. 2010

 

South Bohemia Regent CupOd pátku do neděle probíhal v Jidřichově Hradci největší mezinárodní florbalový turnaj tohoto léta. Mezi přihlášenými nechyběla kompletní česká špička včetně Tatranu Střešovice nebo Vítkovic. Za Slovensko přijelo reprezentovat Dragons Bratislava a FBC Trenčín. Turnaj se odehrával v moderní sportovní hale a na zimním stadionu, kde bylo postaveno provizorní florbalové hřiště.

FOTO: Střešovice - Bratislava

Jeden z rozhodujích momentů turnaje Foto: Ondřej Krajča

V pátek se hrály základní skupiny a bez porážky prošel do osmifinále Tatran Střešovice, který zaváhal pouze na úvod, kdy remizoval s Bratislavou 2:2. Suverénně prošly do osmifinále také WOOW Vítkovice a SSK Future. Pouze jednu porážku v základní skupině se připsali hráči FBC BIX Ostrava. Do osmifinále se nedostal domácí tým z Jidřichova Hradce a hráče tak v sobotu čekaly souboje o umístění. Osmifinálové brány se také zavřely před celkem z Bratislavy. Naopak druhý celek ze Slovenska proklouznul do finále.

V osmifinálové skupině byli opět suverénní hráči Střešovic a Vítkovic, kteří drtili všechny soupeře, kteří se jim připletli do cesty. Dále se nedostali florbalisté Trenčína, kteří v osmifinálové skupině jednou zvítězili, jednou prohráli a jednou remizovali. Bohužel to na postup nestačilo a slovenský florbal velkou díru do světa neudělal.

FOTO: Brankář - zákrok

Někdy ani výtečné zákroky brankářů nestačily Foto: Ondřej Krajča

V neděli čekalo na postupující týmy čtvrtfinále, semifinále, zápas o třetí místo a finále. Vítkovice po tuhém boji porazily hráče Pelhřimova a postoupily do semifinále po výsledku 5:4. BIX Ostrava si bezproblému poradila s hráči České Lípy a SSK Future prošel hladce přes TJ JM Chodov. Naopak velmi těsný výsledek byl mezi Střešovicemi a Libercem. Úspěšný byl nakonec tým Střešovic, když porazil Liberec 2:1. Oba semifinálové zápasy byly velmi dramatické a skončily až na nájezdy. Dosud neporažené Vítkovice se postavily SSK Future. Zápas to byl velmi dramatický a napínavý. Hráči Vítkovic nakonec zvítězili nad Future až na nájezdy s výsledkem 5:4. Podobný náboj měl i zápas mezi Střešovicemi a hráči BIX Ostrava. Střešovice porazily na nájezdy Ostravu 4:3. V boji o třetí místo si hladce pro medaile za třetí místo došli hráči FBC BIX Ostrava, když porazili SSK Future 7:4. Finále bylo velkým vyvrcholením celého turnaje. Velká divácká kulisa musela tleskat nádhernému florbalu a vůbec prvním vítězem Bohemia Regent Cupu se staly Střešovice, které porazily na nájezdy Vítkovice 4:3.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

South Bohemia Regent Cup ovládly Střešovice