Menu
TOPZINE.cz
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023

Soutěžní sekce: Film Villa Amalia, mnoho povyku pro nic!

Redakce

Redakce

7. 7. 2009

Hlavní představitelka francouzská herečka Isabelle Huppertová přivezla do Karlových Varů ambiciózní snímek Villa Amalia francouzsko-švýcarské koprodukce.

Příběh nás zavádí do života jedné pianistky Ann, která poté, co zjistí nevěru svého partnera Thomase, se rozhodne svůj život změnit od základů. K tomu jí má dopomoci i její znovuobjevený přítel z mládí Georges. Prodá byt, svá milovaná piána a vyhodí své šaty. Den, kdy její matka zemře je pro ní jeden ze zlomových. Vydává se na cestu bez cíle, při které na jednom ostrově nachází opuštěný dům. Jmenuje se Villa Amalia a je to pro Annu šance k lepšímu životu.

Chvílemi se divák ztrácí v dějové linii a pro někoho může působit trochu chaoticky. Postava Anny dokáže v divákovi jen těžko vzbudit sympatie a tím i pochopit její pohnuté myšlenky či uspěchaná rozhodnutí. Příběh je v místech příliš zamotaný, bez myšlenky, jakoby autor čekal jak se film sám vyvine.

Avšak Isabelle Huppertová dostala za tuto roli Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, jelikož do filmu vložila svou duši. Atmosféru filmu dokresluje hudba Bruna Coulaise. Film je podle předlohy románu francouzského spisovatele Pascala Qiugnarda oceněného prestižní Goncourtovou cenou. Režie se ujal Benoît Jacquot , který začínal jako asistent Bernarda Borderieho na jednom z dílů filmů o Angelice.

Villa Amalia
Villa Amalia | Villa Amalia

  • Barevný, 35 mm
  • Francie, Švýcarsko, 2008, 97 min
  • IP – mezinárodní premiéra
  • Režie: Benoît Jacquot
  • Scénář: Benoît Jacquot, Julien Boivent podle stejnojmenného románu / based on the novel of the same name by Pascal Quignard

Hrají

Isabelle Huppert, Jean-Hugues Anglade,  Xavier  Beauvois, Maya Sansa, Clara Bindi

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěžní sekce: Film Villa Amalia, mnoho povyku pro nic!