Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Soutěž o pět výtisků knihy Inkarceron – UKONČENO

Redakce

Redakce

31. 5. 2011

Román Inkarceron od Catherine Fisherové byl The Times oceněn jako nejlepší kniha pro mládež za rok 2009. Rozhodně však není jen pro mládež. Soutěžte o pět výtisků!

Ilustrace na obálce knihy Inkarceron, autor: Jana Šťastná

Inkarceron – futuristické vězení ukryté neznámo kde. Temný, divoký svět, v němž přežívají potomci původních vězňů a platí zde právo silnějšího. Inkarceron má dvě tváře – je uměle vyrobeným stvořením s vlastní inteligencí, ale zároveň v sobě uchovává středověký labyrint plný kobek, řetězů a tmavých chodeb. Mladého vězně Finna pronásledují vidiny předchozího života, které naznačují, že se na rozdíl od ostatních v krutém vězení nenarodil.

Inkarceron na Topzine.cz:

Ve světě Venku žije Claudia, dcera správce Inkarceronu. I ona je vězenkyní – ji i celou společnost svazuje Doba, uměle udržovaná minulost bez techniky a pokroku. Navíc se má za pár dní provdat za nenáviděného prince. O Inkarceronu slýchávala jen legendy… Avšak v jednom okamžiku se Finnovi a Claudii podaří objevit tajemný přístroj, skrze který spolu mohou promluvit. A tak se zrodí plán na Finnův útěk. (anotace)

Soutěžní otázka:

Jak se nazývá pokračování Inkarceronu?

a)      Sapphique
b)      Rubique
c)      Kryptonique

Správné odpovědi posílejte do úterý 7. června na adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu nezapomeňte uvést Inkarceron, v jiném případě nebude vaše odpověď zařazena. Z každé e-mailové adresy se počítá pouze první mail.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž o pět výtisků knihy Inkarceron – UKONČENO