Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Soutěž o pět knih a pět soundtracků k oscarovému filmu Králova řeč – UKONČENO

Redakce

Redakce

10. 3. 2011

Topzine.cz a Bontonfilm vám přinášejí soutěž o pět knih a pět soundtracků k oscarovému filmu Králova řeč. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a jedna z cen může být vaše!

FOTO: Fotografie z filmu Králova řeč (2010)

Colin Firth, Helena Bonham Carter a Geoffrey Rush ve filmu Králova řeč, Zdroj: distributor filmu

Soutěž končí 17. 3. v 19:00 hodin. Poté vylosujeme výherce, informujeme je e-mailem a cena jim bude zaslána. Z jedné e-mailové adresy se počítá vždy pouze první e-mail. Soutěžit se bude o pět knih a pět soundtracků k filmu Králova řeč.

Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush).

Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě.

Soutěžní otázka:

Kdo z herců, kteří se ve filmu objevili, získal za svoji roli v Králově řeči Oscara?

A) Colin Firth
B) Helena Bonham Carter
C) Geoffrey Rush

Abyste se mohli zúčastnit soutěže s filmem Králova řeč, vyplňte odpověď a odešlete ji na soutez@topzine.cz. Do předmětu napište Králova řeč.

Králova řeč (King’s Speech)

Drama / Historický
Velká Británie / Austrálie / USA, 2010, 118 minut

Režie: Tom Hopper
Hrají: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Jennifer Ehle, Derek Jacobi, Michael Gambon

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž o pět knih a pět soundtracků k oscarovému filmu Králova řeč – UKONČENO