Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Soutěž o 5×2 vstupy na slavnostní premiéru filmu Nickyho rodina – UKONČENO

Redakce

Redakce

11. 1. 2011

Topzine.cz a 2media.cz vám přinášejí soutěž o 5×2 vstupy na slavnostní premiéru dokumentu o Nicholasi Wintonovi s názvem Nickyho rodina. Akce se koná 20. ledna v 19:00 v Kongresovém centru Praha.

Nickyho rodina slibuje ojedinělý dokument, Zdroj: distributor filmu

Soutěž končí 17. 1. v 19:00 hodin. V úterý 18. 1. vylosujeme výherce a cenu si následně vyzvednou na místě konání akce. Z jedné e-mailové adresy se počítá vždy pouze první e-mail.

Světová premiéra dokumentárního filmu s hranými rekonstrukcemi Nickyho rodina se uskuteční 20. ledna od 19 hod. v Kongresovém centru Praha a bezesporu se stane mimořádnou kulturní událostí.

Klára Issová

Nový film Mateje Mináče přináší dosud nezveřejněná fakta a svědectví o záchranné akci, nemající v novodobé historii obdoby. Nickyho rodina odhaluje další peripetie osudů 669 českých a slovenských dětí, které zásluhou Nicholase Wintona přežily II. světovou válku, dokumentuje, jak příklad jednoho člověka, jeho pozitivní poselství, dodnes inspiruje především mladé lidi na celém světě ke konání dobra.

Slavnostní premiéry se osobně se zúčastní sir Nicholas Winton (19. května 2011 oslaví 102 let) spolu s přibližně dvaceti zachráněnými dětmi z celého světa a řada osobností politického, společenského a kulturního života. Uvedení filmu bude provázet vystoupení špičkových hudebních souborů mladých lidí Novoměstský orchestr, Big Band Lanškroun, Bambini di Praga a slavné německé houslistky Liv Migdal.

Distributorem filmu Nickyho rodina v českých kinech je Bontonfilm a.s., promítat se bude od 3. února.

Soutěžní otázka:

Kolik českých a slovenských dětí se N. Wintonovi podařilo těsně před začátkem II. světové války zachránit?

a) 250
b) 500
c) 669

Abyste se mohli zúčastnit soutěže s dokumentem Nickyho rodina, vyplňte odpověď a odešlete ji na soutez@topzine.cz. Do předmětu napište Nickyho rodina.

Odpověď najdete také na oficiálních stránkách filmu.

Nickyho rodina

Dokumentární / Drama
Česko / Slovensko, 2011, 96 min

Režie: Matej Mináč
Hrají: Jana Kepková, Klára Issová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž o 5×2 vstupy na slavnostní premiéru filmu Nickyho rodina – UKONČENO