Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Soutěž o 20 lístků do kina na film Banksy – Exit Through the Gift Shop – UKONČENO

Redakce

Redakce

2. 5. 2011

Topzine.cz a AFČK vám přinášejí soutěž o 20 lístků do kina na slavnostní premiéru filmu Banksy – Exit Through the Gift Shop!

Kdo je Banksy? Zdroj: distributor filmu

Soutěž končí 8. 5. v 19:00 hodin. Poté vylosujeme výherce a informujeme je e-mailem. Z jedné e-mailové adresy se počítá vždy pouze první e-mail. Soutěžit se bude o 10×2 lístky do kina Bio Oko na film Banksy – Exit Through the Gift Shop (slavnostní premiéra se uskuteční 10. května v Bio OKO od 20:30).

Součástí premiéry filmu bude živá malba současných street artových umělců: Damien Mitchell, Nick Zipper a (Ricky) Openmindz360, kteří představí různé styly street artové tvorby, a tím podtrhnou atmosféru premiéry filmu.

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstupuje do českých kin se svým provokativním mystifikačním dokumentem o street artové scéně. Excentrický francouzský majitel obchodu Tonny Guetta, který má stovky hodin záznamů graffiti akcí, marně pátrá po tajemném Banksym a sám se po jeho vzoru rozhodne stát kultovním umělcem. Pod pseudonymem Mister Brainwash (MBW) začíná chrlit jeden artefakt za druhým…

Zábavný a vzrušující dokument o kultu pouličního umění, který tento fenomén zároveň odhaluje, zároveň jej relativizuje a sebevzhlíživost některých umělců ironicky shazuje. Stejně jako ve svém umění, i ve filmu Banksy zpochybňuje současnou pouliční výtvarnou scénu, která se stala snobským pozlátkem.

Soutěžní otázka:

Vyhrál film Banksy – Exit Through the Gift Shop letos Oscara?

A) Ano

B) Ne

Abyste se mohli zúčastnit soutěže s filmem Banksy – Exit Through the Gift Shop, vyplňte odpověď a odešlete ji na soutez@topzine.cz. Do předmětu napište Banksy.

Banksy: Exit Through the Giftshop

Dokumentární / Komedie
USA / Velká Británie, 2010, 87 min

Režie: Banksy
Hrají: Banksy, Thierry Guetta, Shepard Fairey, Invader, Rhys Ifans, Jay Leno, Christina Aguilera, Noel Gallagher, Angelina Jolie, Jude Law, Brad Pitt

Premiéra v ČR: 10. května 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž o 20 lístků do kina na film Banksy – Exit Through the Gift Shop – UKONČENO