Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Soutěž! Národní cena za studentský design 2010 vyhlášena!

Design Cabinet CZ společně se zúčastněnými univerzitami a vysokými školami a designérskými profesními organizacemi vyhlašují další ročník celostátní soutěže o Národní cenu za studentský design 2010! Přihlásit se můžete do 18. června 2010.

Autor loga: Milan Sodoma, Zdroj: designcabinet.cz

Kdo se může zúčastnit?

Studenti středních odborných škol, vyšších odborných škol, vysokých škol a univerzit, kteří studují na území ČR bez ohledu na státní příslušnost. Také absolventi, kteří ukončili studium nejpozději v letním semestru 2010. Dále studenti, ale občané ČR, studující na zahraničních školách obdobného zaměření. Soutěžící se mohou přihlásit za sebe (jako jednotlivci) nebo za své školy (jako autorské kolektivy).

Jaké práce mohou soutěžit?

Ročníkové, klauzurní, semestrální, maturitní, diplomové, absolventské, doktorandské a jiné (vlastní) práce z oblasti designu, které vznikly po 1. lednu 2008 a nebyly přihlášeny v předešlých ročnících této soutěže.

Práce mohou být z nejširšího spektra zahrnutého pod termínem design. Např. industriální produkty, nábytek, interiérová řešení, scénografie. Sklo, keramika, porcelán, textil, oděv, obuv a módní doplňky, šperky, hračky, sanitární předměty. Grafický design, knižní vazba, obaly. I design spojený s konstrukčními pracemi – strojírenství, stavitelství, architektura, úprava krajiny apod.

Termín přihlášek

Řádně vyplněné přihlášky musejí být odeslány do Design Cabinetu CZ do 18. června 2010. Budou přijímány i exponáty, více na www.designcabinet.cz.

Průběh soutěže

Soutěž bude mít několik kol. Práce budou hodnotit tři nezávislé poroty prostřednictvím daných kritérií a bodového systému. Také se povede rozprava u každé práce, opírat se bude o podklady, které k práci studenti dodali. Všechny poroty budou zasedat v posledním červencovém týdnu.

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků proběhne formou tiskové konference dne 11. listopadu 2010.

Vítězná ocenění a ceny

Vítězové z nominovaných prací získají ocenění: Dobrý studentský design 2010 (max. 10 prací); Excelentní studentský design 2010 (max.10 prací) a pouze jedna práce získá Národní cenu za studentský design 2010.

Ocenění studenti získají mnoho hodnotných produktů, např. týdenní pobyt v některé ze světových metropolí, kde je zastoupeno České centrum (cena generálního ředitele Českých center); voucher pro dvě osoby na luxusní autobus po evropských velkoměstech (cena Student Agency); Cenu Uměleckoprůmyslového muzea (10 000 Kč za odkoupení vybrané práce do sbírek muzea); Cenu Národního technického muzea (10 000 Kč za odkoupení vybrané práce do sbírek muzea); Cenu Společnosti přátel Uměleckoprůmyslového muzea (5 000 Kč).

K prestižním oceněním také patří Cena Design Exit udělovaná děkanem Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem (ve výši 30 000 Kč) a Cena ředitele Ústavu umění a designu ZČU v Plzni (ve výši 30 000 Kč a 15 000 Kč).

Dále bude udělena Cena novinářů a Cena veřejnosti (hlasování bude probíhat na internetu od konce září 2010). Oceněným, nominovaným i neoceněným pracím mohou být uděleny zvláštní ceny, nabídnuté spoluorganizujícími a partnerskými subjekty a produktovými partnery soutěže.

Výstava

Výstava Nový (z)boží! Národní cena za studentský design 2010 bude otevřena v podvečer 11. listopadu 2010, a to v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí (31). Potrvá do 3. prosince 2010.

Veškeré informace jsou dostupné na internetových stránkách Design Cabinetu CZ (www.designcabinet.cz). Také na e-mailové adrese info@designcabinet.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soutěž! Národní cena za studentský design 2010 vyhlášena!