SOUTĚŽ: Maestro a Markétka rozdělují publikum. V Brně hrají Morávka

FOTO: Maestro a Markétka, Divadlo Husa na provázku
Ďábla Wolanda postavil Morávek do centra dění. Zdroj: Jakub Jíra, DHnp

FOTO: Maestro a Markétka, Divadlo Husa na provázkuInscenace Maestro a Markétka vychází z románu ruského autora Michaila Bulgakova. Tříhodinovou inscenaci uvedlo brněnské Divadlo Husa na provázku v roce 2010 a od té doby se na repertoáru brněnského divadla drží.

Ruský román Mistr a Markétka si k obrazu svému předělal kontroverzní režisér Vladimír Morávek. Snová inscenace se odehrává v Moskvě, kde nad životy obyčejných lidí dohlíží ďábelský Woland a jeho kumpáni. Stejně jako v románu ruského spisovatele Michaila Bulgakova se i na brněnské scéně objeví postavy Mistra a Markétky.

Soutěž: Vyhrajte vstupenky na inscenaci Maestro a Markétka

V inscenaci uvidí diváci prakticky celý soubor brněnského divadla, přičemž v hlavních rolích se představí Martina Krátká nebo Andrea Buršová v roli Markétky, Michal Dalecký v roli Mistra a Jan Kolařík v roli ďábla Wolanda.

FOTO: Maestro a Markétka, Divadlo Husa na provázku
Ďábla Wolanda postavil Morávek do centra dění. Zdroj: Jakub Jíra, DHnp

Režisér Vladimír Morávek se snažil přenést pozornost od vztahu Mistra a Markétky a zaměřit ji na Ďábla a Markétku. Režisér s výrazným rukopisem po projektech Čechov Čechům nebo Sto roků kobry, režíruje po Čechovovi a Dostojevském dalšího ruského autora, Michaila Bulgakova.

Maestro a Markétka, autor: Michail Bulgakov, scénář: Vladimír Morávek a Josef Kovalčuk, režie: Vladimír Morávek, hrají: Jan Kolařík, Milan Holenda, Jiří Kniha, Gabriela Štefanová, Michal Dalecký, Martina Krátká/Andrea Buršová, Robert Mikluš, Ondřej Jiráček, Ivana Hloužková a další

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová
Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*