×
TOPZINE.cz

SOUTĚŽ: Maestro a Markétka rozdělují publikum. V Brně hrají Morávka

FOTO: Maestro a Markétka, Divadlo Husa na provázku
Ďábla Wolanda postavil Morávek do centra dění. Zdroj: Jakub Jíra, DHnp

Inscenace Maestro a Markétka vychází z románu ruského autora Michaila Bulgakova. Tříhodinovou inscenaci uvedlo brněnské Divadlo Husa na provázku v roce 2010 a od té doby se na repertoáru brněnského divadla drží.

Ruský román Mistr a Markétka si k obrazu svému předělal kontroverzní režisér Vladimír Morávek. Snová inscenace se odehrává v Moskvě, kde nad životy obyčejných lidí dohlíží ďábelský Woland a jeho kumpáni. Stejně jako v románu ruského spisovatele Michaila Bulgakova se i na brněnské scéně objeví postavy Mistra a Markétky.

V inscenaci uvidí diváci prakticky celý soubor brněnského divadla, přičemž v hlavních rolích se představí Martina Krátká nebo Andrea Buršová v roli Markétky, Michal Dalecký v roli Mistra a Jan Kolařík v roli ďábla Wolanda.

Režisér Vladimír Morávek se snažil přenést pozornost od vztahu Mistra a Markétky a zaměřit ji na Ďábla a Markétku. Režisér s výrazným rukopisem po projektech Čechov Čechům nebo Sto roků kobry, režíruje po Čechovovi a Dostojevském dalšího ruského autora, Michaila Bulgakova.

Maestro a Markétka, autor: Michail Bulgakov, scénář: Vladimír Morávek a Josef Kovalčuk, režie: Vladimír Morávek, hrají: Jan Kolařík, Milan Holenda, Jiří Kniha, Gabriela Štefanová, Michal Dalecký, Martina Krátká/Andrea Buršová, Robert Mikluš, Ondřej Jiráček, Ivana Hloužková a další

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..