Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Twilight sága: Zatmění. Muse jsou tu i na potřetí

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

Plakát k filmu ZatměníV létě tohoto roku mohli diváci na plátnech kin sledovat již ve třetím pokračování  Twilight ságy další boje a lásky upířího klanu Cullenových a zamilované slečny Belly. Premiéře filmu Zatmění (v originále Eclipse) ale předcházelo červnové představení soundtracku. Co na něm najdete?

Zatmění

Twilight sága: Zatmění, Zdroj: archiv

Po uvedení Muse na soundtracky předchozích dvou dílů ságy není překvapením, že v playlistu zůstávají i v jejím třetím filmu. Sama autorka knižní předlohy, Stephanie Mayerová, přiznává, že Muse patří mezi její nejoblíbenější kapely. Tentokrát se jejich píseň Neutron Star Collision (Love Is Forever), nahraná speciálně pro tento film, stala prvním singlem soundtracku Zatmění. Matt Bellamy, autor písně, v show Zaneho Lowea přiznal, že vznikla po rozpadu jeho dlouhodobého vztahu a že je inspirovaná pocity z počátku jeho vztahu s přítelkyní.

Mezi kapelami na playlistu již žádnou další u nás tak známou jako Muse nenajdeme. Svou písní přispěla například kanadská indie rocková skupina Metric, newyorští rockeři The Bravery nebo americká alternativní superskupina The Dead Weather. Jejími členy jsou známí hudebníci z o mnoho slavnějších skupin, kteří se dali dohromady v roce 2009. Hlavní zpěvačkou je Alison Mosshart ze skupiny The Kills, kytaristou a bubeníkem je Jack White, polovina dua The White Stripes, Dean Fertila z Queens of the Stone Age má na starosti piano a kytaru a basákem je Jack Lawrence z kapely The Greenhornes. Na soundtracku filmu Zatmění se objevila jejich skladba Rolling In On A Burning Tire.

Asi nejvýraznějším jménem soundtracku je Howard Leslie Shore, kanadský filmový skladatel, který se do podvědomí diváků dostal hlavně hudbou k trilogii Pán prstenů, za kterou získal tři Oskary. V jeho sbírce najdeme i dva Zlaté glóby a čtyři ceny Grammy. Na soundtracku mu patří závěrečná skladba Jacob’s Theme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Twilight sága: Zatmění. Muse jsou tu i na potřetí