Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Stmívání. Jakou hudbu poslouchají upíři?

Redakce

Redakce

2. 9. 2010

StmíváníSága Twilight je momentálně jedním z největších hitů současné filmové tvorby. Její stejnojmenný první díl, česky Stmívání, vznikl pod taktovkou režisérky Catherine Hardwick a měl premiéru v listopadu roku 2008. Pojďme si představit hudbu, která hlavní hrdinku Bellu (v podání Kristen Stewart) filmem provází.

Stmívání

Hlavní hrdinové ságy Stmívání, Zdroj: distributor filmu

Úvodní skladbou na soundtracku je Supermassive Black Hole od světoznámých Angličanů Muse. Tato píseň z alba Black Holes and Revelations se ve filmu objeví ve scéně, kde upírská rodina hraje baseball.

Do výběru písní k filmu se dostala i kapela Linkin Park, která se proslavila již svou debutovou deskou Hybrid Theory v roce 2000. Jejich nynější tvorba ubrala na plynu a z původního nu-metalu se posunula k rockovějšímu zvuku. Ve filmu Stmívání se objevila píseň Leave Out All the Rest z roku 2007.

Mezi dalšími autory, kteří se podíleli na filmové hudbě, je například Rob Pattinson, Perry Farrell nebo dánská trip-hopová skupina Blue Foundation. Soundtrack obsahuje ještě jedno CD s instrumentální hudbou z dílny Cartera Burwella.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Stmívání. Jakou hudbu poslouchají upíři?