Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Líbáš jako Bůh

Redakce

Redakce

24. 6. 2010

Že je možné se znovu zamilovat i po padesátce, ukazuje česká romantická komedie režisérky Marie Poledňákové Líbáš jako Bůh. Ne všechny cesty k lásce jsou ale bez trnů, obzvláště pokud je váš vysněný ženatý a nehodlá na tom nic měnit. Na cestě k lásce hlavní hrdinky, středoškolské profesorky Heleny, ji doprovází hudba Petra Maláska a další české i zahraniční hity.

Zdroj: libasjakobuh.cz

K filmu byl vydán soundtrack v netradičním formátu, obsahuje 55 krátkých skladeb. Většinou se jedná o útržky rozhovorů z filmu a potom i těch pár písniček, které se ve filmu objeví. Bohužel na soundtracku je ale celé neuslyšíte, jsou zkrácené a většinou jen doplňují předchozí rozhovor.

V jedné scéně filmu se hlavní hrdinka objeví na koncertě Divokého Billa. V pozadí odehrávající se scény máme možnost slyšet jeden z mnoha hitů této kapely, písničku Pocit. Na soundtracku uslyšíte pouze část této písně, já zde přikládám verzi celou.

Jednou z doprovodných písniček je i velmi známá a úspěšná skladba československé dvojice Miroslava Žbirky a Marthy Čo bolí to přebolí.

K romantickému filmu nutně patří i písničky o lásce. Jedním takovým zástupcem je krásná pozitivní Love is in the air od John Paul Younga.

Pomalejší tempo nasadila písničkářka Norah Jones se svojí Turn me on. Tato úspěšná mladá dáma s krásným hlasem se pohybuje na pomezí jazzu, country a popu. Již za svoji debutovou desku získala osm cen Grammy.

Většina hudby, která ve filmu zazní, pochází z dílny Petra Maláska. Většina skladeb je instrumentální, výjimku ale tvoří závěrečná skladba filmu z dílny Petra Maláska a Gabriely Osvaldové. Písničku s názvem Líbáš jako Bůh nazpívala Lucie Bílá, která si na konci filmu také zahraje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Líbáš jako Bůh