Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Láska nebeská. Ať nám duch Vánoc vydrží co nejdéle

Redakce

Redakce

27. 12. 2010

Film Láska nebeská není třeba dlouze představovat. Snímek z roku 2003 se stal velmi rychle světovým hitem nejen pro svoje hvězdné obsazení, ale hlavně pro svůj osobitý humor. Všechny příběhy ve filmu provází láska a k té patří samozřejmě romantická hudba.

Láska Nebeská

Oficiální plakát k filmu Láska nebeská

Úvodní píseň patří americké zpěvačce Kelly Clarksonové, která se dostala do popředí pop music poté, co v roce 2002 vyhrála první ročník televizní série American Idol. Píseň The Trouble With Love Is, která zazněla i v Lásce nebeské, pochází z jejího debutového alba Thankful.

Místo na soundtracku dostala i kapela The Calling. Skladba Wherever You Will Go vyšla jako jejich první a také nejúspěšnější singl z prvního alba Camino Palmero z roku 2001. The Calling vydali o tři roky později ještě jedno album, ale svůj úspěch už nezopakovali a v roce 2005 se kapela rozpadla. Píseň Wherever You Will Go byla mimo jiné použita i v jedné epizodě seriálu Smallville.

Billy Mack (Bill Nighy) je rockový zpěvák, který se za každou cenu snaží vrátit na scénu. Klíčem jeho budoucího úspěchu má být píseň Christmas Is All Around, která je předělávkou původní verze Love Is All Around od Rega Presleyho. Tu nejdříve nahrála skupina Troggs, ale proslavila ji až verze skupiny Wet Wet Wet, která zazněla v roce 1994 i ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.

Ve skutečnosti herec Bill Nighy tento vánoční cover opravdu nazpíval a v Británii vyšel i jako singl. Videoklip, ve kterém doprovázejí Billyho sličné dívky, je parodií na Addicted to Love od Roberta Palmera. Po uvedení filmu Láska nebeská se Christmas Is All Around stala celosvětovým hitem a čeští diváci ji mohli slýchat i ve vánoční reklamě na Vodafone.

Další vánoční píseň All I Want For Christmas Is You nazpívala mladinká americká zpěvačka a herečka Olivia Olson (hrála Joannu). Původní verze písně je od Mariah Carey a byla nahraná pro její úspěšné páté album Merry Christmas. All I Want For Christmas Is You patří mezi komerčně velmi úspěšné písně a byla přezpívaná různými umělci, jako je například kapela My Chemical Romance nebo zpěvačka Miley Cyrus.

Na soundtracku se podílely i zpěvačky Dido, Eva Cassidy nebo Norah Jones  s úžasnou písní Turn Me On. O změnu žánru se postarali Beach Boys a jejich God Only Knows z alba Pet Sounds, které je hodnoceno jako jedno z nejlepších alb vůbec.

Ne všechny písničky, které jsou ve filmu k slyšení, se vešly na soundtrack. Mezi ně patří Puppy Love Paula Anky, nově nazpívané skupinou S Club Juniors, a Bye Bye Baby od Bay City Rollers.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Láska nebeská. Ať nám duch Vánoc vydrží co nejdéle