Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack k německému rozhlasovému westernu nahrála česká rocková kapela Priessnitz

Redakce

Redakce

2. 7. 2011

Jesenická hudební skupina Priessnitz, která se po několikaletém odmlčení vrátila s jarní Alois Nebel Tour, má další počin. Natočila soundtrack k rozhlasové hře Kovbojové z paneláku (Plattenbaucowboys) vzniklé v německočeské spolupráci.

FOTO: Sídliště

Liduprázdné sídliště je plné tajemství

Autory německého westernu jsou lipský spisovatel Martin Becker a český autor Jaroslav Rudiš, režisérkou se stala Susanne Krings. Premiéra hry byla vysílána v pondělí 30. května na německé stanici WDR3. Rozhlasový western se odehrává v poloprázdných panelácích obrovského sídliště ve východním Německu. Do starého sídliště dnes už nikdo nechodí, Alex, hrdina příběhu, se však rozhodne najít v jednom z baráků svého otce.

Život na sídlišti je jako vězení

Při bloudění po temném sídlišti potká dívku Jule, která tam odmala žije. Už dávno se snaží z panelové pustiny dostat pryč, je v ní však jakoby uvězněná. Společně se potácejí tímto bizarním světem, až se rozhodnou začít s ním bojovat jako kovbojové, stateční a volní.

Kapela Priessnitz se v soundtracku snažila vystihnout atmosféru vyprázdněného a rozpadajícího se sídliště. Album obsahuje pět písní plných tajemna. Podle slov zpěváka skupiny Priessnitz Jaromíra Švejdíka je soundtrack plný duchařských skladeb a další scénické hudby.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack k německému rozhlasovému westernu nahrála česká rocková kapela Priessnitz