Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Soundtrack k filmu TACHO přijíždí na celkem slušné káře

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

13. 12. 2010

Rally film TACHO už brázdí naše kina, ale nezávisle na něm zhodnotíme filmový soundtrack Tacha, kde nehraje prim nikdo jiný než Daniel Landa. 

foto Tacho

TACHO, Zdroj: distributor filmu

 

Kde jsou ty časy Orlíku nebo začátků sólové dráhy Daniela Landy. Že dvakráte nevstoupíte do téže řeky se přesvědčíte také na albu k filmu TACHO. I takový řízek, jakým Landa je, si nechá něco přibarvit počítačem. 

„Vem si šálu, vysoko v oblacích je mráz…“ se do rally sice moc nehodí, protože jen málo závodníkům se podařilo s autem dostat do oblak. A jistě na to kdesi v oblacích neradi vzpomínají. Ale v písničce numero uno je to celkem fajnový rým, o tom žádná. A rozjezd s basovkou je pro méně náročného posluchače povedený. 

Intro, což je skladba číslo dvě, nemá cenu vůbec rozebírat. Stejně jako další, Nemocnice I, jsou to skladby spíše instrumentální. Ale zase nutno říci, že povedeně instrumentální. V Nemocnici je už znát vliv počítačové pomoci, ale určitě ne ve špatném slova smyslu, naopak to songu dodává šťávu. 

Zato Nemocnice II. je už od začátku tak trochu divná. Lalalalala zní od Landy jako od Hany Zagorové We will rock you. A zmiňovat se o indiánské skladbě Mafie (nevím kolik Apačů je mafiány) není na místě. 

Kdo je Tlustý? 

Alex, jak se jmenuje šťastná sedmička na TACHU, je bravurní prací pianina v kombinaci s hlasem Dana Landy. Paráda. Škoda, že tak krátká. „Můj systém je total overload…“ je sice super hláška, jenomže od Landy, kterému prostě chybí landovství, minimálně z alba Chcíply dobrý víly. Ale to je již dlouhodobější záležitost. 

Grázlíci dají zavzpomínat na Landovo veselé songy z předešlých alb. Bohužel nejde o českou skladbu, která by třeba vyzněla lépe než ta anglická. Lucie odchází je opět spíše instrumentálním kouskem s několika vsuvkami mnohdy přiblble ustřižených dialogů. 

Ale všechna čest pro písničku Tlustý. Parádní slova, parádní nástroje, parádní načasování, parádní nápad. Klobouk dolů. Z úplně jiného soudku je skladba Konflikt, která začíná pěkně z ostra. Ke vší smůle začíná celou dobu písničky, minutu a sedm vteřin. CD je také plné částí scén, které vám dají ochutnat kousky filmu ve vašem hudebním přehrávači a také singů, jež si určitě najdou své místo v nejedné hitparádě. 

Film jsem doposud neviděl, možná poté změním názor, ale takto jde o lehce nadprůměrné CD s písněmi, kde se střídá plus a minus. Každopádně nechci říci, že je album špatné. Nikoli, na české poměry jde o velice dobrý soundtrack. Silnější tři hvězdičky v hodnocení jsou tak akorát. 

Soundtrack – TACHO 

Vydáno: 2010 

Celkový čas: 43:23 

Skladby: Tacho I, Intro, Nemocnice I, Nemocnice II, Plovárna, Mafie, Alex, Maniak, Pohádka, Klády, Grázlíci, Lucie Odchází, Tlustý, Dělám Si To Sám, Levent, Převlek, Konflikt, Fujara, Kostelík, Loupežníci, Hvězdy, Detektivka, Start, Rally I, Anglická Akce, Rally II, Casino, Ten Little Gangsters, Epilog, Tacho II 

Vydalo: EMI 

Hodnocení: 3*** 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack k filmu TACHO přijíždí na celkem slušné káře