Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundtrack: Hudbu složil, slova napsal

Redakce

Redakce

20. 5. 2010

Romantická komedie Hudbu složil, slova napsal může být velkým lákadlem pro milovníky nestárnoucího Hugha Granta. Ten si ve filmu zahrál už dávno zašlou popovou hvězdu, Alexe Fletchera, ze skupiny Pop, která vystupuje již jen na veletrzích a školních srazech a vsází pouze na své staré hity.

Hudbu složil, slova napsal, Zdroj: warnerbros.com

Příběh Alexe ukazuje, jak se jeho dosavadní život změní, když ho o spolupráci požádá mladá a velmi úspěšná zpěvačka Cora (Haley Bennett), která chce, aby pro ně Alex napsal společný duet. Pro Alexe je to velká výzva, ale také utrpení, protože už několik let žádnou písničku nenapsal a hlavně texty mu nikdy moc nešly. V tu chvíli ale na scénu přichází půvabná Drew Berrymore alias Sophie, která Alexovi zalévá kytky a mimochodem je i nadaná spisovatelka. Z tohoto spojení nevznikne jen nádherná písnička, ale také velká láska, jak jinak.

Hned v úvodu filmu je možnost slyšet asi největší hit kapely Pop, se kterou Alex Fletcher dříve vystupoval. Pokud vás klasická popová písnička 80. let nerozhoupe v bocích, tak se alespoň nasmějete klipu, který tuto píseň doprovází.

Alex Fletcher umí své fanynky dostat opravdu do varu. Důležitou součástí jeho vystoupení není jen zpěv, ale hlavně tanec. Alex ví, jak se ustrojit a hlavně jak správně zahýbat pánví, aby i ten malý hlouček dam pod pódiem začal šílet.

Haley Bennett hraje mladou zpěvačku Coru, která jde cílevědomě za úspěchem a hodlá tomu vše přizpůsobit. Její klipy i živá vystoupení jsou plné odvážného tance a její novou image je oslava buddhismu, o kterém, jak se později ukáže, skoro nic neví.

Cora se s Alexem poprvé setká po natáčení videoklipu k její nové písni Buddha’s Delight.

Don’t write me off slouží jako omluvná píseň pro Sophie, kterou Alex zahraje před několika tisícovým publikem.

K závěrečné písni filmu Way back into love hudbu složil Alex Fletcher, slova napsala Sophie Fisher. Ve filmu se tato píseň objeví ve dvou verzích, poprvé ji Hugh Grant alias Alex nazpívá s Drew Barrymore a na konci filmu vystoupí na koncertě ve společném duetu s Haley Bennett.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack: Hudbu složil, slova napsal