Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soundgarden: Co bude po dvanáctileté odmlce?

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

7. 1. 2010

soundgarden„Dvanáctiletá přestávka je pryč a ve škole se znovu zasedá, abychom se naučili víc, teď se bude zpívat,“ zní zpráva na oficiálních stránkách skupiny. Frontman Chris Cornell na svém Twitteru dodává: „Rytíři od zvukového stolu znovu vyjedou!“ A to vše i přes nedávné rozepře.

Soundgarden, Zdroj: spinmusic.org

Soundgarden, Zdroj: spinmusic.org

Američtí rockeři, kteří se rozpadli v roce 1997, vydali po nedávném napětí oznámení, které tvrdí, že znovu zařadí vyšší rychlost.

Členové Soundgarden se 24. března 2009 sešli na pódiu. Bohužel ale bez zakladatele a zpěváka Chrise Cornella. Kim Thayil, Matt Cameron a Ben Shepherd navštívili sólové vystoupení Toma Morella v Crocodile Café v Seattlu a zahráli hity Hunted Down, Nothing to Say a Spoonman. Na pódiu se k nim připojil Morello s rytmickou kytarou a zpěvák Tad Doyle.

„Když se Soundgarden rozpadli, naše diskuze s ostatními členy skončila tímto závěrem: ‚Musíme mít dohodu, že už nikdy nebude Soundgarden na turné – Soundgarden už nikdy nebude existovat – bez toho, aby to bylo jednomyslné rozhodnutí a že každý, kdo byl ve skupině, bude ve skupině,“ řekl Cornell v rozhorvoru týkajícím se vydání jeho nového sólového alba Scream.

Reforma ale přišla navdory nedávnému Cornellovu tvrzení, že se skupina už nikdy nedá dohromady. Sám frontman přiznává, že se Soundgarden vrací zpět:  „Rytíři od zvukového stolu znovu vyjedou!“ (Knights of the Soundtable ride again!) Členové kapely ale stále neodhalili, co jejich setkání znamená.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundgarden: Co bude po dvanáctileté odmlce?