Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soulovou star Amy Winehouse vzkřísí dokument ze zákulisí jejího života

Adam Vrána

Adam Vrána

30. 4. 2013

Předčasně zesnulá soulová zpěvačka Amy Winehouse se objeví na filmových plátnech. Dokumentární snímek v režii Britona Asifa Kapadia obsáhne dosud nezveřejněné záběry ze zpěvaččina veřejného i soukromého života.

FOTO: Amy Winehouse

Amy Winehouse proslavilo zejména její album Back to Black. Zdroj: Universal Music

„Amy Winehouse podle nás patřila k talentům, kteří ovlivnili celou generaci posluchačů, což je sám o sobě dostatečný důvod k tomu, aby byla zvěčněna formou dokumentu,“ osvětlují okolnosti vzniku filmu režisér Kapadia spolu s producentem Jamesem Gay-Reesem.

„Na jednu stranu mnoho fanoušků obdivuje její úspěchy, ale zároveň ji titíž lidé vytýkají propadnutí alkoholu a celkovou vrtkavost jejího životního stylu. Rádi bychom tak veřejnosti vzkázali, že umělce nedělají jeho excesy, ale především tvorba, kterou po sobě zanechá.“

Premiéra proběhne v Cannes

Londýnská rodačka a šestinásobná držitelka Grammy je často spojována s popularizací soulu, jenž až do jejího příchodu zaznamenával spíše úpadek a nedostatek zájmu ze strany posluchačů.

Winehouse zemřela roku 2011 ve svých 27 letech na otravu alkoholem. Krátce po její smrti vyšla nahrávka Lioness: Hidden Treasures, kde mimo členů její rodiny zazpívali Mark Ronson, Sallam Remi nebo Tony Bennett.

Dosud bezejmenný snímek bude mít premiéru na letošním ročníku filmového festivalu v Cannes, který proběhne v době od 15. do 26. května.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soulovou star Amy Winehouse vzkřísí dokument ze zákulisí jejího života