×
TOPZINE.cz

Soulovou star Amy Winehouse vzkřísí dokument ze zákulisí jejího života

FOTO: Amy Winehouse
Amy Winehouse Zdroj: Universal Music

Předčasně zesnulá soulová zpěvačka Amy Winehouse se objeví na filmových plátnech. Dokumentární snímek v režii Britona Asifa Kapadia obsáhne dosud nezveřejněné záběry ze zpěvaččina veřejného i soukromého života.

Amy Winehouse proslavilo zejména její album Back to Black. Zdroj: Universal Music

„Amy Winehouse podle nás patřila k talentům, kteří ovlivnili celou generaci posluchačů, což je sám o sobě dostatečný důvod k tomu, aby byla zvěčněna formou dokumentu,“ osvětlují okolnosti vzniku filmu režisér Kapadia spolu s producentem Jamesem Gay-Reesem.

„Na jednu stranu mnoho fanoušků obdivuje její úspěchy, ale zároveň ji titíž lidé vytýkají propadnutí alkoholu a celkovou vrtkavost jejího životního stylu. Rádi bychom tak veřejnosti vzkázali, že umělce nedělají jeho excesy, ale především tvorba, kterou po sobě zanechá.“

Premiéra proběhne v Cannes

Londýnská rodačka a šestinásobná držitelka Grammy je často spojována s popularizací soulu, jenž až do jejího příchodu zaznamenával spíše úpadek a nedostatek zájmu ze strany posluchačů.

Winehouse zemřela roku 2011 ve svých 27 letech na otravu alkoholem. Krátce po její smrti vyšla nahrávka Lioness: Hidden Treasures, kde mimo členů její rodiny zazpívali Mark Ronson, Sallam Remi nebo Tony Bennett.

Dosud bezejmenný snímek bude mít premiéru na letošním ročníku filmového festivalu v Cannes, který proběhne v době od 15. do 26. května.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..