×
TOPZINE.cz

Soud v Ústí řeší vraždu novorozence. Matka jej pohodila do popelnice

vrazda_novorozenec
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Ústecký krajský soud začal projednávat kauzu Jiřiny Sládkové, která čelí obžalobě z vraždy novorozence. Dítě bezprostředně po porodu podle státního žalobce odhodila do popelnice v Podbořanech na Lounsku, kde ho o několik hodin později našel kolemjdoucí. Ženě, která má další dvě děti, hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Sládková před soudem nevypovídala, hlavní líčení bude dál pokračovat bez ní.

vrazda_novorozenec
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Podle obžaloby Sládková těhotenství tajila před manželem i okolím. Zdravého chlapce pak porodila 7. prosince 2013 pozdě večer. „Poté ho omyla, očistila od mázku a krve, zabalila do ručníku a dětské deky, uložila do silonové tašky a odnesla do plastového kontejneru,“ popsal státní zástupce František Stibor. Dítě, které bylo zdravé, v popelnici umíralo několik hodin. Příčinou smrti bylo podchlazení a otoky mozku a plic. Druhý den ráno našel tělíčko kolemjdoucí. Manžel Sládkové, který je podle zákona poškozeným, se k trestnímu řízení nepřipojil. Manželé mají další dvě děti.

Sládková u soudu nevypovídala. Soud požádala, aby hlavní líčení probíhalo bez ní. „Je ve špatném psychickém stavu, stále se léčí,“ zdůvodnila advokátka Sládkové. Žena se léčí na psychiatrii. V přípravném řízení žena vypověděla, že o těhotenství nevěděla. Porodní bolesti považovala za menstruaci. „Šla jsem do sprchy, pustila jsem si teplou vodu a pak ze mě vypadlo to mimino. Pak jsem to zabalila do ručníků a tašky a šla jsem si lehnout,“ popsala u výslechu Sládková. Proč se dítěte zbavila, nikdy nevysvětlila.

Výpověď odmítl i její manžel. Už dříve u výslechu řekl, že třetímu dítěti se nebránil. „Kdyby se to stalo, tak by se to stalo, nevadilo by to,“ popsal Stanislav Sládek. Těhotenství na manželce údajně nepoznal.

Autor ČTKDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..