×
TOPZINE.cz

Soud v Nigerii rozvedl pár, protože manželka muži nedávala včas najíst

cernosi_nigerijci_rodina_nigerie
Nigerijci, ilustrační foto, Jordi C / Shutterstock.com

Nigerijský soud dnes podpořil občana, který požádal o rozvod, protože mu jeho manželka nedávala včas najíst. Sedmapadesátiletý Olufade Adekoya řekl, že je to dostatečný důvod k rozvodu. Soud v Lagosu tak dospěl k závěru, že nemá cenu snažit se udržet nešťastný svazek.

cernosi_nigerijci_rodina_nigerie
Nigerijci, ilustrační foto, Jordi C / Shutterstock.com

„Má žena neplnila své manželské povinnosti. Nevaří včas. Několikrát jsem ji varoval, ale ona to stále dělá po svém. Nemám zapotřebí mít ženu, která mě moří hlady. Už nemohu dál,“ řekl soudu Adekoya, kterého citoval tamní list Vanguard.

Žena, s níž žil 25 let, tvrdí, že si muž hledá záminku k rozvodu, aby mohl žít s někým jiným.

Soudce Olu Adebiyi prohlásil, že nešťastný vztah nehodlá zachraňovat. „Soud se snažil je usmířit několikrát, ale marně,“ poznamenal soudce podle agentury AFP.

Čtěte také: Manželství s cizincem. Jaká úskalí v něm vidí advokáti?

Nigérie je známá jako země, která potvrzuje manželství, i když pro to jsou uváděny bizarní důvody. Rozvod kvůli opožděnému servírování jídla tam má ale premiéru.

V roce 2008 jeden nigerijský důchodce přistoupil na rozvod s 82 ze svých 86 žen, jelikož se bál, že bude potrestán v rámci islámského zákona, který muslimům povoluje pouze čtyři ženy. V Lagosu zase povolili rozvod ženě, která tvrdila, že její manžel v opilosti používá kuchyňské hrnce místo toalety.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..