Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Součástí comebacku Guano Apes bude i koncert na Malé Skále

Martin Peška

Martin Peška

4. 7. 2009

Skupina Guano Apes z německého Göttingenu ohlásila na léto svůj comeback po pětileté pauze, která byla započata vydáním alba Planet of the Apes a následném turné. Zavítá i na Malou Skálu v Českém ráji, kde se má stát headlinerem festivalu Benátská noc.

Během koncertní přestávky nahrála zpěvačka Sandra Nasic sólové album The Signal. Bubeník Dennis Poschwatta se zase věnoval projektu Tamoto a ostatní dali dočasně dohromady kapelu iO společně s Američanem Charlesem Simmonsem. Na začátku tohoto roku se rozhodli pro společný návrat a vyráží na turné.

Pořadatelé lákají fanoušky i na bývalý hlas skupiny Nightwish, zpěvačku Tarju Turunen, která na pořadatele vznesla i svůj speciální požadavek na barevnost mikrofonů, které by měly ladit s jejím gotickým kostýmem. „Pokud si finská královna metalu Tarja Turunen nepřiveze své vlastní barevné mikrofony, čeká pořadatele festivalu natírání,“ prohlásili organizátoři ke speciálnímu přání na žlutý, zelený, červený a modrý mikrofon.

Ze zahraničních hostů Benátské noci, která se bude konat od 24. do 26. července, se na scéně českého festivalu ukáže také britská gothocmetalová formace Paradise Lost a zpěvák Midge Ure, známý z britské kapely Ultravox.

Celkem se má představit přes 100 kapel. „Nejhojnější skupinou interpretů jsou bezesporu české kapely v čele s Chinaski, J.A.R., Walda Gang, Support Lesbiens, nestárnoucí Františko Ringo Čech, který speciálně pro tento festival staví doprovodnou kapelu,“ prozradili pořadatelé.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream.

Zdroj foto: ilosaarirock.fi

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Součástí comebacku Guano Apes bude i koncert na Malé Skále