Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Současnou romskou literaturu předvedou přímo její autoři

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

10. 7. 2011

FOTO: Knihy

Prázdniny jsou vyhrazené jiným aktivitám než vysedávání v literárních kavárnách a návštěvám křtů knih. Svět literárních akcí se ale kvůli počasí, které vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu, nezastaví. Aktuálně máte možnost navštívit Večer romské literatury nebo několik výstav v pražských knihovnách.

FOTO: Knihy

Co nového ve světě literatury? Zdroj: sxc.hu

Na středu 13. července si můžete naplánovat návštěvu autorského čtení v rámci Večera romské literatury, kde vystoupí prozaička a propagátorka romské kultury Ilona Ferková a spisovatel Emil Cina. Své verše přednese také Renáta Berkyová. Akce se koná v Domě čtení (Ruská 192/1455, Praha 10) od 18 do 20 hodin.

Křty knih o prázdninách nahradí výstavy

Pokud jste nevyrazili na prázdniny mimo Prahu, určitě se vydejte na nějakou výstavu. Například v jednotlivých pobočkách Městské knihovny probíhá hned několik výstav spojených s literaturou či výtvarným uměním. Vybrat si můžete z výstavy olejomaleb Jozefa Sokola na Opatově (Opatovská 14/1754, Praha 11), výstavy Gustav Mahler v literatuře v hudebním oddělení Ústřední knihovny (Mariánské nám. 1, Praha 1) či výstavy fotografií Lačho lav sar maro – Dobré slovo je jako chleba v Domě čtení (Ruská 192/1455, Praha 10).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Současnou romskou literaturu předvedou přímo její autoři