Současná česká průmyslová architektura. Výstava, která donutí se zamyslet

ARA -TOVARNA NA NABYTEK_JOSEF MADR_filip slapalO tom, že výstavy architektury nejsou jen doménou pražských galerií, se můžete přesvědčit od 4. do 8. března v Sokolově. Nečekaně zajímavá výstava s názvem Současná česká průmyslová architektura za to stojí.

Vybraná kolekce realizací a studií potvrzuje i v době investičního zklidnění vysokou úroveň soudobé české architektonické tvorby, vznikající v předních českých ateliérech. Navazuje zejména na vysokou kvalitu architektonických řešení pozdního Rakouska-Uherska a především na nejlepší tendence první republiky, která si již plně podmanila funkcionalistická řešení a využívala výdobytky těch nejsoučasnějších koncepcí a trendů.

Důležité je, že všechny představované stavby vznikly v oblasti privátního sektoru a řada z nich byla realizována na základě vyzvaných architektonických soutěží. Výstava je dle svých tvůrců pojata i jako pobídka pro české politické spektrum, jež by mělo dále iniciovat vznik moderní architektury, zásadně ovlivňující prostředí, ve kterém žijeme a tvoříme.

Jak už bylo řečeno, výstava je k vidění do 8. března, a to v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, jenž v současnosti slouží jako koncertní a výstavní síň, v Sokolově.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Petr Pečenka
Milovník umění a dobré architektury se narodil 26.4. 1986 v Jablonci nad Nisou, kam se z Prahy vždy rád vrací - především za účelem totálně se odrovnat sportem, na lyžích nebo na kole. Po absolvování gymnázia studoval na Univerzitě Karlově na Pedagogické fakultě obor VV a obor Dějiny umění na Filosofické fakultě. Jako editor rubriky umění v magazínu Topzine.cz je od února 2011. Kontaktovat ho můžete na: petr.pecenka@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Současná česká průmyslová architektura. Výstava, která donutí se zamyslet