Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Současná česká průmyslová architektura. Výstava, která donutí se zamyslet

Petr Pečenka

Petr Pečenka

11. 2. 2013

ARA -TOVARNA NA NABYTEK_JOSEF MADR_filip slapalO tom, že výstavy architektury nejsou jen doménou pražských galerií, se můžete přesvědčit od 4. do 8. března v Sokolově. Nečekaně zajímavá výstava s názvem Současná česká průmyslová architektura za to stojí.

Vybraná kolekce realizací a studií potvrzuje i v době investičního zklidnění vysokou úroveň soudobé české architektonické tvorby, vznikající v předních českých ateliérech. Navazuje zejména na vysokou kvalitu architektonických řešení pozdního Rakouska-Uherska a především na nejlepší tendence první republiky, která si již plně podmanila funkcionalistická řešení a využívala výdobytky těch nejsoučasnějších koncepcí a trendů.

Důležité je, že všechny představované stavby vznikly v oblasti privátního sektoru a řada z nich byla realizována na základě vyzvaných architektonických soutěží. Výstava je dle svých tvůrců pojata i jako pobídka pro české politické spektrum, jež by mělo dále iniciovat vznik moderní architektury, zásadně ovlivňující prostředí, ve kterém žijeme a tvoříme.

Jak už bylo řečeno, výstava je k vidění do 8. března, a to v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, jenž v současnosti slouží jako koncertní a výstavní síň, v Sokolově.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Současná česká průmyslová architektura. Výstava, která donutí se zamyslet