Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Souboj Titánů 2 má už danou premiéru. Vrátí se Medúza?

Redakce

Redakce

22. 12. 2010

Souboj titánůSouboj Titánů ve 3D letos u diváků zabodoval. Celosvětové tržby činily bezmála půl miliardy dolarů, proto není divu, že se tvůrci z Warner Bros. Pictures rozhodli natočit jeho pokračování. A kdy se na něj tedy můžeme těšit?

Souboj titánů

První Souboj Titánů vydělal, co ale ten druhý?, Zdroj: distributor filmu

Společnost Warner Bros. Pictures už oznámila oficiální datum premiéry Souboje Titánů 2. Volba padla na 30. březen 2012. Snímek tak bude přímo soupeřit o diváky s novým animákem od DreamWorks – The Croods (český název prozatím není k dispozici), který půjde do kin ve stejný den.

Na režisérské stoličce Louise Leterriera, který se loni postaral o nový kabát původního filmu z roku 1981, vystřídal Jonathan Liebesman. Ten za svou krátkou kariéru zatím stihl natočit čtyři celovečerní filmy (majstrštyky jako Propad do temnot či Texaský masakr motorovou pilou: Počátek). V současné době dokončil práci na akčním sci-fi Světová invaze: Bitva o Los Angeles, které bude mít v českých kinech premiéru 3. března příštího roku.

Pro druhý díl 3D verze Souboje Titánů tvůrci počítají s účastí známých tváří z dílu prvního. Fanoušci se tak mohou opět těšit na Sama Worthingtona, Gemmu Arterton, Ralpha Fiennese či Liama Neesona.

Liama Neesona, jenž si podruhé zahraje boha Dia, si jistě každý filmový fanda okamžitě spojí s postavou rytíře Jedi Qui-Gon Jinna z prvního dílu série Hvězdných válek. Další filmovou klasikou, kde jsme mohli obdivovat jeho herecké kvality, je historické drama Schindlerův seznam. Z posledních pěti let jeho kariéry nemůžeme vynechat snímky jako Batman začíná, 96 hodin nebo After.Life.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Souboj Titánů 2 má už danou premiéru. Vrátí se Medúza?