Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Solomon Kane se vypraví do Ďáblova hradu

Redakce

Redakce

13. 7. 2010

Puritánský Solomon Kane  představuje méně známějšího hrdinu z pera Roberta E. Howarda. Stejně jako jeho slavný barbar Conan  to však i Kane dotáhl na stránky komiksu.

Spisovatel Robert E. Howard si vydobyl všeobecného uznání díky barbaru Conanovi. Nicméně Howard byl poměrně plodným autorem a kromě Conana vytvořil spoustu dalších hrdinů. A jeden z nich, po Conanovi asi nejznámější, je Solomon Kane.

Puritánský Angličan, který se obléká povětšinou do černé, ohání se rapírem a kouzelnou holí, střílí z pistolí a na hlavě má fešácký klobouk, který halí jeho ostře řezanou tvář. Projíždí po světě 16. století a bojuje s různými temnými nadpřirozenými silami. Zkrátka chlapec, jak má být.

Howard napsal několik povídek a básní s Kanem jako hlavním protagonistou a po spisovatelově smrti se našly fragmenty několika dalších prací. Komiks Ďáblův hrad vychází právě z jednoho z těchto fragmentů.
Scénář má na svědomí Scott Allie, který kupříkladu editoval Hellboye nebo oživil komiksovou Buffy. O výtvarnou stránku se postaral Miguel Guevara, kresbu na obálce stvořil otec Hellboye, Mike Mignola.

Komiks vychází u Comics Centra.

[imagebrowser id=498]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Solomon Kane se vypraví do Ďáblova hradu