Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Šokující sochy naháčů a hmyzu se rozlézají čínským městem. Podívejte se!

Redakce

Redakce

3. 5. 2012

Pokud máte Čínu zařazenou v kategorii klasického a starého umění, přišel čas tento názor přehodnotit. V ulicích města Datong jsou k zhlédnutí opravdu jedinečné sochařské kousky. Během dvou měsíců budou v ulicích vystaveny sochy, které jinde jen tak nespatříte.

Výstava v Datongu trvá dva měsíce. Zdroj: Quirky China

Výstava se koná v čínském městě Datong, v severní provincii Shanxi, kterému se tak na nastávající dva měsíce dostalo přezdívky čínské hlavní město sochařství. Jedná se o každoroční výstavu která jako by si dala za cíl překonat vždy tu předcházející.

Datong je oficiálně čínským hlavním městem sochařství.

Po městě je roztroušeno na 330 soch od 88 autorů z celkem 9 zemí. Jedná se o současnou tvorbu. V ulicích můžete spatřit například obézní ženu visící za okraj městské zdi, vysmátého červeného klučíka či mouchu pochutnávající si na dítěti.

V rámci výstavy jse zde k spatření celkem 330 soch.

Tématem těchto prací je „Osvícení“ a jeho cílem je konfrontace moderního sochařství a tradiční kultury. Celou akci provází tematická diskuzní fóra s uznávanými osobnostmi svého oboru.

Cílem výstavy je konfrontace moderního sochařství a tradiční kultury.

Město Datong se řadí mezi dvacítku hlavních čínských historických a kulturních měst. Umístění moderního umění do jeho ulic proto nabízí zajímavou konfrontaci. Výstava potrvá dva měsíce a příští rok se můžeme těšit na další ročník.

Díla pocházejí celkem z devíti zemí světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šokující sochy naháčů a hmyzu se rozlézají čínským městem. Podívejte se!