Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sofa Surfers opět přijeli do Prahy

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

6. 2. 2011

Opět po roce přijeli rakouští Sofa Surfers do pražského Paláce Akropolis, kam se podle svých slov rádi vracejí. Plný sál Akropole si tak v sobotu 5. února mohl užít neuvěřitelnou kombinaci živého post rocku a strhující taneční hudby.

foto: Sofa Surfers

Sofa Surfers na svém předchozím vystoupení v Praze, Foto: Tomáš Polák, Topzine.cz

O rakouských Sofa Surfers si můžete přečíst spoustu věcí, které vám jasně dají najevo, že tahle kapela patří ke světové špičce, přestože zrovna netrůní na špičkách hitparád. Na alternativní scéně si ale za deset svého působení rozhodně udělali velice dobré jméno.

V čele s charismatickým Manuelem Obeyou rozjeli Sofa Surfers tuto sobotu v Paláci Akropolis pořádnou taneční party. Jejich koncerty vždy lákají i na poutavou vizuální show, já osobně jsem ji ale příliš nevnímal. Strhující rytmus, silné vibrace, vemlouvavý hlas frontmana Obeyi, to vše mě dokonale vtáhlo do víru tance, chvílemi jsem se přistihl, jak se se zavřenýma očima oddávám té vlně hudby, která se valila z pódia.

Hudba, která zahřeje nejen na duši

Původně jsem chtěl vyzdvihnout výkony některých členů kapely. Jak jsem se tím ale chvíli zabýval, zjistil jsem, že to vlastně ani nejde. I když mě rozhodně zaujal výkon bubeníka Michaela Holzgrubera, celá kapela předváděla na pódiu tak odhodlaný a nadšený výkon, že prostě nešlo jinak, než se nechat strhnout jejich entuziasmem a začít tancovat, snad každý v sále se alespoň pohupoval do rytmu, což je na české publikum celkem výkon.

Nejsem si jistý, jestli je možné vám přesně vylíčit, jak moc působivý vlastně koncert Sofa Surfers byl. V některých chvílích ale byly vibrace a síla zvuku tak silné, že doslova hřály – a zde bych rád podotkl, že skutečně nepřeháním!

To, že hudba Sofa Surfers má silný náboj, je jasné už z jejich nahrávek. Po sobotním koncertě můžu ale říct jediné – zapomeňte na nahrávky. Jestli chcete poznat, co doopravdy znamená pocítit sílu a energii v hudbě, pak si někdy zajděte na Sofa Surfers, tohle prostě stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sofa Surfers opět přijeli do Prahy