Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Snové ložní prádlo. Jaké si vyberete?

Redakce

Redakce

19. 9. 2010

Stejně tak, jak je důležité kvalitní a krásné spodní prádlo, tak stejnou pozornost bychom měli věnovat i tomu, jaké povlečení si vybíráme. Jaké druhy a jaké speciální zpracování můžete v dnešní době potkat, vám právě teď mile rádi prozradíme.

lozni pradlo

Ložní prádlo, Zdroj: apartmenttherapy.com

Dnes je na trhu nespočet značek a firem nabízejících ložní prádlo všeho druhu. Stačí si jen do vyhledávače zadat slovíčko povlečení a hned můžete vybírat. Jak se ale vyznat v tom, co je lepší a odpovídá-li ceně kvalita? Bohužel u internetových obchodů je to tak, že dokud nezkusíte sami, nevíte.

Vedle toho ale existují i kamenné obchody, kde vám může obsluha poradit a objasnit všechny ty nejasné popisky. A nejlepší na tom je, že se můžete vlastnoručně přesvědčit, zda by vám vybrané ložní prádlo vyhovovalo.

Ložní prádlo

Druhy povlečení, Zdroj: hm.com

Pro lepší orientaci bychom vám chtěli nabídnout několik nápověd. Existují čtyři základní druhy povlečení:

Bavlněné – většinou bez žádných příměsí, je měkké, hladké, velmi prodyšné a vyznačuje se vysokou odolností a životností.

Jersey – je vyrobené z výběrové bavlny a jedná se o úpletové zpracování látky. Největší kvality jsou pružnost, měkkost, savost a prodyšnost. V tom nejluxusnějším provedení se vyrábí z egyptské Mako bavlny.

Krep – je látka velmi oblíbená pro svou nemačkavou úpravu. Nemusí se žehlit a je velmi nenáročná na údržbu. Někomu se však její hrubší povrch nemusí líbit.

Froté – je hustě tkaný materiál, také se označuje za trojrozměrnou tkaninu. Jedná se o směs bavlny a polyesteru, který se tam přidává v menším množství a usnadňuje péči.

Ložní prádlo

Druhy povlečení, Zdroj: hm.com

Dále existují různé úpravy ložního prádla, například antimikrobiální je speciální úprava, která je vyžadovaná v hotelích a nemocnicích. Pro lidi je zdravotně nezávadná, ale všechny nechtěné mikroorganismy zahubí. Nebo Easy Care úprava – je čím dál tím víc oblíbená, protože ženám usnadňuje život. Prádlo se nemusí žehlit a stále si zachová svůj tvar a měkkost.

Co se týče výběru vzorů, barev a kombinací, tak to už je pouze na vás. Obecně platí, že mírnější a klidnější barvy vám přinesou lepší spánek, ale i o tom jste v právu rozhodnout jen vy.

Ložní prádlo

Druhy povlečení, Zdroj: hm.com

Dětí mají samozřejmě ve velké oblibě povlečení s jejich pohádkovými přáteli. Dospělí si mohou vybrat z nejrůznějších variací pruhů a geometrických vzorů, jemných květinových motivů, jednobarevných kompletů nebo i zvířecích printů.

V poslední době i některé známé oděvní společnosti jako Esprit, Benetton, H&M, Marks&Spencer začaly vyrábět povlečení. Krásné lůžkoviny za přiměřené ceny najdete i v běžných nábytkových komplexech Ikea, Kika. Dále v obchodech, zabývajících se pouze prodejem ložního prádla, například Bed & Bedroom. Z internetových prodejců stojí za zmínku Matějovský povlečení nebo Stella Ateliers.

Ložní prádlo je věc, kterou používají všichni a každý den. Vzhledem k důležitosti kvality tohoto prvku domácnosti je rozhodně lepší na něm nešetřit a vybrat si to, které se vám doopravdy líbí. A při tak široké nabídce by to snad neměl být problém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Snové ložní prádlo. Jaké si vyberete?