Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Snoop Dogg si od teď říká Snoopzilla. Na novince vzdá poctu funku

Redakce

Redakce

18. 10. 2013

Pod přezdívkou Snoop Lion nahrál letos na jaře reggae album a teď už zase pracuje na funkovém projektu. Slavný americký rapper se skoky mezi přezdívkami a žánry skutečně nešetří. Poslechněte si singl Faden Away z novinky, která vyjde 10. prosince.

FOTO: Snoop Dogg

Snoop Dogg. | Zdroj: Universal Music

Na nové desce bude Snoop Dogg spolupracovat s producentem, který si říká Dam-Funk. Jejich společný projekt dostane název 7 Days of Funk a stejně se bude jmenovat i chystané album. To vyjde pod hlavičkou labelu Stone Throw.

„Snoop věděl, co jsem si myslel, aniž bych to musel vyslovit. To je přesně ten způsob, kterým poznáte, že si s někým umělecky sednete,“ líčí spolupráci Dam-Funk, jehož debut z roku 2009 se stal určujícím ve směřování moderního funky zvuku. Se Snoop Doggem spolupracuje už od roku 2011.

Pocta baskytarové legendě

Snoopzilla je již třetí v řadě pseudonymů, které rapper v posledních letech vystřídal. Nezvolil si jej ale náhodou. Přezdívka úzce souvisí s duchem chystaného projektu. Vzdává totiž hold legendárnímu funkovému baskytaristovi Bootsy Collinsovi, kterému se často přezdívalo Bootzilla.

Dnes už kultovní debut Doggystyle vydal rapper v roce 1993. Stal se legendou v žánru a jeho deskám se dostalo mnoha platinových ocenění. Loni přijal rastafariánství a pod pseudonymem Snoop Lion vydal letos na jaře reggae album nazvané Reincarnated. Podle svých vlastních slov se ale v nejbližší době k reggae vracet nehodlá.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Snoop Dogg si od teď říká Snoopzilla. Na novince vzdá poctu funku