Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Snoop Dogg kšeftuje s imaginárními jointy. Přišel si už na 40 000 korun

Adam Vrána

Adam Vrána

12. 8. 2013

Business se dá postavit na lecčems, což pochopil i americký rapper Snoop Dogg, který se prostřednictvím vlastní smartphonové aplikace pokouší vydělat na prodeji různých stickerů. Nečekaný úspěch paradoxně slaví ten nejdražší – joint pojmenovaný Golden Jay.

FOTO: Snoop Dogg

Snoop Dogg. Zdroj: Universal Music

Pokud patříte ke skalním Snoop Doggovým fanouškům a jste-li vlastníkem smartphonu, můžete si zkrášlit svou fotku na sociálních sítích některou ze samolepek, které muzikant nabízí v různých cenových relacích přes aplikaci Snoopify.

„Nejde o nic zásadního, je to jen taková blbůstka, kterou chceme rapperovým příznivcům zlepšit den,“ říká jeho manažer Nick Adler. V nabídce jsou například podobizny šperků, typické pro vyznavače hip hopu, dále třeba grilované kuře anebo Walruska (obdoba beranice, pozn. red.). Jako nadstandard je pak vedena položka nesoucí název Golden Jay, tedy joint, doutnající v barvách duhy.

V reálu vyjde marihuana levněji

Jen za poslední týden se imaginárních cigaret prodalo na 15 „kusů“ a vezmeme-li v potaz cenu jedné takové samolepky, jež činí 99 dolarů, vydělal dosud rapper necelých 1.500 dolarů (v přepočtu asi 40.000 korun). „Čísla jsou to šokující, ale je to jen důkaz toho, že v dnešním světě je možné vydělávat skutečně na čemkoliv,“ dodává Adler.

Za stejnou částku se dá například v Coloradu, kde je marihuana legální, pořídit takové množství drogy, které konzumentovi vystačí i po celé dva měsíce. Snoop Dogg však očividně na veřejnosti se skutečnou marihuanou vystupovat příliš nechce, jelikož mu před nedávnem byl právě díky incidentu s lehkými drogami zakázán pobyt na území Norska.

Plány jeho nadcházejícího turné mu ale ani tahle nepříjemnost nezhatí. V nejbližší době má se svým novým reggae albem Reincarnated vystoupit ve Francii, Itálii a Portugalsku, přičemž v přípravné fázi je podle producenta Larry D. Griffina i jeho poslední nahrávka, kterou ještě hodlá vydat pod stávajícím pseudonymem (rapper se už nějaký čas pohybuje na veřejnosti pod přezdívkou Snoop Lion).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Snoop Dogg kšeftuje s imaginárními jointy. Přišel si už na 40 000 korun