Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Smysl životic je další knížka od převážně neškodného autora

Redakce

Redakce

23. 6. 2010

Pokud jste někdy šli po ulici 25. května a divili jste se, proč má tolik lidí přehozený přes rameno ručník, pak asi neznáte Douglase Adamse. Právě o jeho knížce, pojmenované Smysl životic, budou následující řádky.

Douglas Adams je v naších luzích a hájích známá firma. Tento „převážně neškodný“ autor rozhlasových her a knižní série Stopařův průvodce Galaxií přichystal další nápor na naše bránice v podobě originálního a humorného výkladového slovníku. Na pomoc si přizval Johna Lloyda, se kterým spolupracoval již dříve při tvorbě scénářů k rozhlasovým hrám.

Svého průvodce už vesmírní turisté mají, a tak jim mistr Adams nyní nabízí slovník. A ne ledajaký. Jedná se o pojmenování různých předmětů, situací a pocitů. Jak je patrné už z obálky, o vtipné nápady nebude nouze. Pokud vás zajímá, co znamená slovo „násavrka“ nebo „škrovád“, stačí otevřít knížku a ponořit se do světa neotřelé imaginace a humoru.

Smysl životic (v orig. The Meaning of Liff) spatřil světlo světa na Britských ostrovech již v roce 1983. Jeho vydání u nás se ujalo nakladatelství Argo a knížka vyšla koncem letošního května, v předvečer Ručníkového dne (který je věnován památce bohužel již zesnulého Adamse). O vizuální stránku knížky se postaral Vladimír Chalupa.

Jestli jste fanouškem Douglase Adamse a jeho tvorby, určitě po této knížce sáhněte. Cena je vzhledem k zábavnosti  výhodná až až. Pokud jste se s ním nikdy dříve nesetkali, inu, je správný čas napravit tento melouch. Ale pozor! Přestože je Douglas Adams neškodný, je známo, že jeho knížky vyvolávají akutní záchvat dušení a smíchu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smysl životic je další knížka od převážně neškodného autora