Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Smrtonostná zbraň 5 bude opět s Melem Gibsonem?

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

Je tomu už 24 let, co jsme mohli poprvé vidět film Smrtonostná zbraň. A snad každý aspoň slyšel o téhle sérii amerických krimikomedií. Do roku 1998 režisér Richard Donner natočil i další tři díly. Nyní se ale můžeme těšit už na páté pokračování.

Mel Gibson a Danny Glover jako nerozluční parťáci, Zdroj: distributor filmu

V prvním díle z roku 1987 se pohodář seržant Murtaugh, kterého ztvárnil Danny Glover, musel smířit s novým parťákem se sebevražednými sklony Martinem Riggsem v podání nepřekonatelného Mela Gibsona, jenž se vyrovnával se smrtí své manželky. Zatímco Murtaugh chtěl v klidu dožít důchodu, Riggs hledal v policejní službě cíl svého života. Tato dvojice si sice z počátku moc nesedla, ale práce na společném případu je rychle spřátelila.

V dalším pokračování pomalu Riggs opouštěl své maniodepresivní sklony, které vystřídaly potrhlé vtípky. Nedílnou součástí všech dílů byla velká rodina Rogera Murtaugha, která oběma detektivům skýtala zázemí, ale také byla v ohrožení zabijáků. Každý díl také zpestřily četné románky Martina Riggse, který na ženy působil jako hotový magnet.

A nyní se už můžeme těšit na připravované páté pokračování, které by mělo mít premiéru v příštím roce. Je sice pravda, že se zatím neví, zda v takovém hvězdném obsazení, jako byly doposud všechny díly, ale režie pod vedením Richarda Donnera zaručuje nezapomenutelnou podívanou. V žádném z dílů totiž nechybí pořádná dávka akce, krásných žen a spousty humoru k tomu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smrtonostná zbraň 5 bude opět s Melem Gibsonem?