Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Smrt Amy Winehouse je objasněna. Zpěvačka se otrávila alkoholem

Redakce

Redakce

12. 1. 2013

Opětovné vyšetřování smrti britské zpěvačky Amy Winehouse potvrdilo, že za její předčasnou smrtí stála nadměrná konzumace alkoholu.

FOTO: Amy Winehouse

Amy Winehouse zemřela ve svých sedmadvaceti letech. Zdroj: myspace.com

„Paní Winehouse zcela zjevně pila alkohol v takové míře, že to muselo nutně vyústit v otravu a posléze i smrt,“ konstatoval soudní lékař doktor Radcliffe. „Větší množství alkoholu v krvi totiž může spolu s dalšími aspekty způsobit, že pacient „usne“ a už se neprobudí.“

Původní vyšetřovatelka Suzanne Greenwayová loni uvedla, že u postele zpěvačky byly po její smrti nalezeny dvě prázdné lahve vodky a v krvi jí lékaři naměřili 4,16 promile alkoholu. Jen pro představu – jde o dávku, která je pětkrát vyšší, než kolik může mít v Británii člověk sedící za volantem.

Verdikt Greenwayové tak definitivně potvrdilo i druhé vyšetřování, které muselo být otevřeno z důvodu nedostatečných důkazů korunního svědka. Pochybnosti se šířily mimo jiné poté, co vyšlo najevo, že si doktor Radcliffe najal svou nekvalifikovanou manželku jako asistentku.

Amy Winehouse za svou kariéru natočila tři alba, přičemž přelomovým počinem Back To Black paralyzovala hudební svět po pouhých třech letech od vydání debutu. Loňské Lioness: Hidden Treasures vyšlo až posmrtně.

Zpěvačka si byla své závislosti na toxických a omamných látkách vědoma, což dokazuje text k písni Rehab, ve kterém se ke svým slabostem veřejně přiznává.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smrt Amy Winehouse je objasněna. Zpěvačka se otrávila alkoholem