Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Smokie přiváží koncerty plné nostalgie

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

15. 3. 2011

V sobotu 19. března zažije plzeňský Dům kultury zajímavý retrovečer. Nad vlnami Radbuzy se rozezní kytary britských glamrockových veteránů Smokie.

Kapela Smokie, Zdroj: archiv

Kapela, jejíž hity možná v kolébce poslouchaly i některé z československých Husákových dětí, během své úctyhodné dráhy poztrácela všechny původní členy kromě baskytaristy Terryho Uttleyho.

Současný ansámbl tvoří Mike Craft, Mick McConnell, Terry Uttley, Steve Pinnell a Martin Bullard. Koncertují ovšem neúnavně dodnes a fanoušky si udrželi. I mnozí Češi jistě s pohnutím zavzpomínají na tesilovou éru, uslyší-li Living Next Door To Alice či If You Think You Know How To Love Me.

Klávesista Martin Bullard, který je sám členem kapely od poloviny osmdesátých let, si našel čas na zodpovězení několika otázek. Ti, kdo natěšeně zří na zakoupenou vstupenku a počítají dny zbývající do kýženého vystoupení, tak mají aspoň možnost se před koncertem něco málo dozvědět. Například důvod, proč si Smokie dali tolik načas s posledním albem Take A Minute.

Bullard vysvětluje, že kapela tráví většinu času na turné (plných deset měsíců v roce). Při tak perném rozvrhu tedy není divu, že nahrávání trvalo sedm let. Do důchodu se evidentně nechystají a vystupování je prý baví snad ještě víc než zamlada. V rozhovoru také klávesista podotkl, že jsou stále v kontaktu s Chrisem Normanem, původním zpěvákem kapely. Ten ovšem dal přednost sólové dráze už před čtvrtstoletím.

Plzeň není v itineráři kapely jedinou zastávkou na českém území. Smokie tento týden zahrají také v Krnově, Brně a Pardubicích. Bullard přiznává, že si na západočeské centrum příliš nevzpomíná, ač ho již návštěvou poctil. Nuže, uvidíme, jakou atmosféru sobotní večer přinese.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smokie přiváží koncerty plné nostalgie