Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Smokie, legenda světové rockové scény, zavítá do Čech a na Moravu

Redakce

Redakce

9. 1. 2011

FOTO: SmokieCelosvětově úspěšná rocková kapela Smokie navštíví v březnu 2011 Českou republiku. Celkem u nás plánuje tři zastávky. Stane se tak v rámci jejich turné, na kterém jako speciální host vystoupí Aleš Brichta Band.

FOTO: Smokie

Smokie navštíví v březnu 2011 Brno, Pardubice a Plzeň, Zdroj: oficiální stránky kapely

Anglická rocková kapela Smokie se na hudební scéně pohybuje již neuvěřitelných 44 let. Jejich začátky byly skromné. Kapela vystupovala na koncertech v malých klubech a díky pravidelnému hraní a skvělým skladbám se brzy stali oblíbenými.

V roce 1975 se kapely ujal producent Nicky Chin, který se postaral o jejich debutové album. Smokie tak okamžitě ovládli přední příčky hitparád. Především jejich první hit If You Think You Know How To Love Me měl obrovský úspěch. Smokie se tak brzy dostali na úroveň hvězd jako Rolling Stones a Pink Floyd.

I přes to, že dnešní sestava Smokie se velmi liší od té původní, jejich vystoupení jsou stále živá a originální. Kromě toho prvního, nejúspěšnějšího, je proslavily hity jako Needles And Pins, Living Next Door To Alice, Baby It’s You a mnoho dalších.

Smokie navštíví ve čtvrtek 17. března Brno, o den později zahrají na Zimním stadionu v Pardubicích a 19. března vystoupí v Plzni. Vstupenky na brněnský koncert koupíte za 500 (stání) nebo 800 (sezení) korun on-line zde. Lístky na pardubický koncert je možné zakoupit již nyní v síti Ticket Art, ale k dostání budou i v den vystoupení přímo na místě. Jestli se na Smokie chystáte do Plzně, za 590 korun je můžete zakoupit zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smokie, legenda světové rockové scény, zavítá do Čech a na Moravu