Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Slzy, lásky, ostružiny, sedmikrásky…

Redakce

Redakce

20. 6. 2010

Deštivé počasí, které poslední dny panuje, vůbec nepůsobí červnově. A tak někteří pod vlivem melancholie začínají psát básně… Pokud budou oslavovat Brno, můžou je poslat do soutěže Brněnská sedmikráska. Pokud si básně raději čtete, pak zajděte na křest knihy s krásným letním názvem Královny slz a ostružin. Anebo v Olomouci na čtení věnované básníkovi Karlu Vysloužilovi.

V pražském restaurantu Parnas se bude 23. června křtít almanach současné české milostné poezie psané ženami nazvaný Královny slz a ostružin. Jedná o nejobsáhlejší knihu svého druhu, jež obsahuje 421 básní od 44 básnířek. Hosty večera budou například Hana Maciuchová, Irena Pavlásková anebo Roman Vojtek. Pro návštěvníky je připraven malý raut a překvapení, začíná se v 17:30.

Brněnská sedmikráska

Brněnské nakladatelství Host již podruhé vyhlašuje soutěž o nejlepší oslavnou báseň o Brně nazvanou Brněnská sedmikráska. Básně v rozsahu nejvýše tří stran A4 můžete posílat do 1. září na adresu sedmikraska@hostbrno.cz nebo na adresu nakladatelství Host. Soutěžící rozhodně nemusí být z Brna, o čemž svědčí i to, že loni vyhrál Petr Petříček z Hořovic. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 25. září 2010 v rámci festivalu Brněnské kulturní HOSTování. Vítěz obdrží mimo jiné 10 000 Kč a měsíční šalinkartu. Více informací naleznete na stránkách nakladatelství.

Do besedního sálu Muzea umění v Olomouci se v úterý 22. června můžete vypravit na čtení z děl katolického básníka Karla Vysloužila. Ukázky z jeho tvorby přednesou Alena Trunečková a Jaromír Krejčí, o hudební část programu se postará Zuzana Lapčíková. Večer nazvaný S holí poutníkapřipravila Alena Trunečková, začátek v 18:30.

22. 6., 18:30   S holí poutníka (čtení z děl Karla Vysloužila), Olomouc

23. 6., 17: 30  Královny slz a ostružin (křest), Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slzy, lásky, ostružiny, sedmikrásky…