Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slzy i šílenství: Tomorrowland 2013 a jeho 6 zapamatování hodných momentů

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

30. 9. 2013

Jeden z největších festivalů elektronické hudby Tomorrowland, jenž byl pro letošní rok vyprodán za neuvěřitelnou jednu sekundu, nedávno uveřejnil oficiální after-movie. Pojďme si společně připomenout nejvýznamnější okamžiky oslav taneční muziky.

FOTO: Carnage

Během Carnigova setu si užíval crowdsurfing i vozíčkář. | Zdroj: facebook.com

Armin van Buuren se štěstím rozplakal

The YouTube ID of jFmF6EXFe_o#t=78 is invalid.

Král trancu Armin Van Buuren je proslulý tvořením výjimečných okamžiků při svých festivalových vystoupení. Během hraní na Tomorrowlandu se však postaral o nečekanou podívanou, když na začátku svého setu prohlásil: „Právě jsem přišel z nemocnice. Má žena porodila syna. Proto bych chtěl celý svůj set věnovat mému synovi.“

Za bouřlivého jásotu obecenstva se davem rozezněly smyčce skladby Intense a van Buuren zaujal svou typickou pózu s rozevřenou náručí a hlavou nakloněnou k nebi. Během tohoto dojemného momentu se slavnému DJi zalily oči slzami štěstí.

Chuckie věnoval závěr setu Bingo Players

The YouTube ID of JGSi36rk5bU#t=396 is invalid.

O další dojemný okamžik se postaral holandský producent a DJ Chuckie, který na konci odpoledního vystoupení předčasně přerušil svůj set a vzkázal publiku, že posledních 6 minut by chtěl věnovat svým krajanům Bingo Players. Člen tohoto dua Paul Baümer totiž nedávno uveřejnil, že trpí rakovinou a nebude moci vystupovat.

Poslední chvíle Chuckieho vystoupení se tak nesly v rytmu čtyř nejznámějších skladeb Bingo Players, Cry (Just A Little), L’Amour, Devotion a Rattle. Krátce před vyvrcholením skladby L’Amour přiměl DJ celé obecenstvo si sednout a vzkázal: „Paule, tohle je pro tebe.“ Poté Chuckie vztyčil ruce do vzduchu a následoval výskok všech fanoušků.

Během vystoupení Carnage přátelé vyzdvihli vozíčkáře

To, že si nějaký chlapík vezme na ramena přítelkyni, aby lépe viděla, je na festivalech vcelku běžná věc. Ale v průběhu hraníse mohutnému americkému DJi Carnage na Dim Mak pódiu naskytla dojemná podívaná. V momentě, kdy Carnage pustil skladbu Lights anglické zpěvačky Ellie Goulding, parta přátel vyzdvihla svého kamaráda na vozíčku.

Asi každý si v tu chvíli dokázal představit, jaký pohled se náhle vozíčkáři naskytl a jaký skvělý pocit to pro něj musel být. Nicméně invalida si nad hlavami přátel užil pouze chvíli, jelikož DJ na dojemnou vokálovou pasáž navázal nekompromisním singlem Wakanda dvojice Dimitri Vegas & Like Mike a celý stan se poté rozeskákal.

Hardwell šílel na pódiu

Vystoupení pětadvacetiletého producenta z Holandska patřilo jednoznačně k těm nejzáživnější, které tento festival kdy zažil. Jeho vytříbený výběr skladeb a schopnosti za mixážním pultem rozproudily krev v žilách tisíců fanoušků, kteří skákali a mávali svými vlajkami ve vzduchu.

O tom, že si vystoupení neužívali pouze fanoušci, ale i sám Hardwell, nebyl pochyb. Během hraní společně s nimi zpíval a při mixování hudby tančil a dováděl, jako by sám byl v publiku. Během vystoupení se otáčel na fotografy a svého manažera a s úsměvem na tváři dával zdviženým palcem jasně najevo své pocity.

Nicky Romero naplnil stan k prasknutí

Další zástupce holandských DJů čtyřiadvacetiletý Nicky Romero během vystoupení společně se svým speakerem dokázal již od samého začátku první skladby, jíž byla jeho spolupráce se skupinou Krewella s názvem Legacy, rozvášnit publikum a přeplnit stanové pódium, ve kterém vystupoval, k prasknutí.

Fanoušci naprosto šíleli a hudbu si vychutnávali nejen v prostorách stanu, ale i mimo něj. Během představení byly beznadějně ucpány všechny vchody a kapacita stanu byla značně podceněna. Všichni se tak shodují, že pro příští rok je jediným řešením vystoupení Romera přímo na hlavním pódiu.

Dimitri Vegas a Like Mike rozezpívali publikum

The YouTube ID of fNsDnmkzONQ#t=284 is invalid.

Belgičtí bratři Dimitri Vegas a Like Mike jsou již na festivalu Tomorrowland jako doma. Jakožto tvůrci řady slavných hitů jako zmiňovaný Wakanda či Turn it Up nebo Mammoth se podíleli také na produkci hymny letošního festivalu a získali také nejlepší časy svých vystoupení, během kterých se Vegas ujal mixování a Like Mike skandování a stříkání šampaňského.

Páteční večer tedy patřil jim, jelikož hned po vystoupení Tiësta uzavírali hlavní stage. Po předešlém představení bylo publikum již dobře naladěné a bratři tak pouze přiživili výbornou atmosféru. Vyvrcholením šílenství byla skladba If I Lose Myself od One Republic, při které zpíval, převážně dosti falešně, celý dav. Dvojice na pódiu si pouze vyměňovala nevěřícné pohledy.

Pro detailnější představu jak to na letošním ročníku jednoho z největších festivalů světa vypadalo, byl minulý týden zveřejněn oficiální after-movie, který ve více než půlhodině shrnuje nejzásadnější okamžiky třídenního šílenství poblíž Belgického města Boom. O soundtrack k tomuto snímku se samozřejmě také postaralo známé duo Dimitri Vegas a Like Mike.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slzy i šílenství: Tomorrowland 2013 a jeho 6 zapamatování hodných momentů